Екологічна освіта майбутніх душпастирів

п. Яківчук24 листопада в Івано-Франківській духовній семінарії була проведена лекція на тему: «Основні екологічні проблеми регіону». Захід відбувся в рамках викладів екологічної етики, які вже традиційно проводить для студентів шостого курсу п. д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро з питань екології УГКЦ. В ролі доповідача виступив керівник Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, п. Ігор Яківчук.

Слухачі отримали інформацію про такі екологічні проблеми області як безвідповідальне лісове господарювання, наслідком якого є  руйнівні повені; забруднення водойм; стихійні сміттєзвалища, підпали сухої рослинності та ін. Основна думка доповідача полягала в тому, що більшість екологічних проблем є спричинені дефіцитом належної екологічної свідомості та культури громадян. В цьому контексті, керівник природоохоронної структури області підкреслив особливе значення Церкви для формування почуття відповідальності за довкілля на засадах християнської віри.

 

Під час лекції студенти мали змогу поставити численні питання, зокрема щодо штрафних санкцій за той чи інший вид екологічних правопорушень, а також щодо діяльності Державної екологічної інспекції у сфері контролю за дотриманням природоохоронного законодавства України.

 

Інформаційна служба

Бюро з питань екології УГКЦ