Референти Бюро УГКЦ обмінювались ідеями щодо майбутнього служіння для збереження створіння11 березня пройшла установча зустріч-семінар для деканальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській Архієпархії. Зустріч відбулась з благословення високопреосвященнішого владики Володимира (Війтишина), архієпископа і митрополита Івано-Франківського, який покликав у кожному Деканаті окремого священика до служіння для збереження створіння.

У першій частині семінару присутнім була представлена тема «Служіння Церкви для збереження створіння». Висвітлюючи дану тему, д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, наголосив, що дане служіння є невід’ємною складовою служіння Церкви для спасіння людини у всіх його ключових вимірах: починаючи від формування автентичної віри, через літургійно-сакраментальне життя і аж до дияконії, тобто уприсутнення Божої любові в сучасному світі, зокрема стосовно тих, які її найбільше потребують з огляду на відповідну кризову ситуацію, що склалась у їх житті. «Піклуючись про збереження створіння Божого, Церква піклується передусім про спасіння людини», – таким був ключовий аспект послання даного блоку семінару.
Референти Бюро УГКЦ обмінювались ідеями щодо майбутнього служіння для збереження створіння
В наступному блоці учасникам семінару було представлено тему «Служіння Бюро УГКЦ з питань екології» в контексті служіння Церкви та стратегії розвитку УГКЦ до 2020 року «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Деканальні референти ознайомились із ключовими завданнями та сферами діяльності Бюро УГКЦ з питань екології. Їм були також презентовані ключові видання Екобюро на тему соціально-екологічного вчення Церкви, відповідні катехитичні джерела, а також інші підручні матеріали для церковної екологічної освіти та виховання.

Особливий акцент зустрічі було поставлено на детальніше ознайомлення з Великопосною ініціативою «Екологічне навернення для порятунку створіння», її метою, основними завданнями та механізмами реалізації, що мають служити для більш глибокого та цілісного навернення до Бога.

На завершення деканальні референти Бюро УГКЦ в Івано-Франківській архієпархії обмінялись думками та ідеями щодо майбутнього служіння для збереження створіння, при цьому, особливий акцент було покладено на диякональний вимір цього служіння,- повідомляє Хрстиянський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології. Необхідність повчання про відповідальність за створіння на засадах християнської віри та етики й формування стійкої християнської екологічної культури в процесі літургійно-сакраментального життя були сприйняті як доконаний факт.

Жваву дискусію викликало питання як спричинитися до того, щоб, не відкладаючи на довгі перспективи, вже «тут і зараз» наше природне довкілля і все створіння Боже могло відчути до себе і на собі нашу християнську любов, зокрема через відмову від згубних, а то й смертельно небезпечних практик, як наприклад, підпали залишків рослинності, продаж-купівля первоцвітів, що знаходяться на межі знищення, використання пластмасової церковної та ритуальної атрибутики тощо.