У Ватикані говорили про зміни клімату та глобальне потеплінняПапська академія наук звернула увагу політиків і громадянського суспільства на важливість вирішення екологічних проблем.

У Ватикані 2-6 травня 2014 пройшов міжнародний симпозіум , присвячений кліматичним змінам і проблемі глобального потепління . У форумі взяли участь вчені з багатьох престижних університетів світу , в тому числі три нобелівських лауреата : Пауль Крутцен , Маріо Моліна і Натаржан Раманатана . Всі вони згідні в тому , що зміни клімату в першу чергу пов'язані з наслідками людської діяльності,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан

Канцлер Папської академії наук , єпископ Марсело Санчес Саронда , нагадав , що від глобального потепління сьогодні страждають близько 3 млрд. осіб - майже половина людства. У той час , як ця проблема в більшості випадків пов'язана з видобутком і переробкою нафти , страждають від неї в основному народи країн , які не мають на своїй території вуглеців і не користуються вигодами від їх видобутку та продажу.

Більшість населення планети " розплачується " за те , що невелика група багатих прагне захистити власні інтереси , зазначив ватиканський ієрарх . На думку єпископа Саронди , важливо щоб людство усвідомлювало тяжкість проблеми. Цьому мають сприяти міжнародні зустрічі на високому рівні і робота ЗМІ. Єрарх зазначив , що сьогодні , на жаль , людей більше хвилюють інші проблеми - пов'язані з економікою і безробіттям . Але екологія має фундаментальне значення , так як стосується майбутнього наступних поколінь , додав він.

Канцлер академії наук відзначив , що Папа Франциск має глибокі знання про проблеми в сфері навколишнього середовища та їх наслідки ; він не виключив можливості з'являення енцикліки на цю тему , враховуючи важливість явища .