Клімат - в руці споживача

Міжнародна християнська організація «Відповідальність за створіння» звернулась до всіх християн із закликом переосмислити в часі Великого посту свій особистий стиль життя та почати більш відповідально ставитись до природи.

Звернення під назвою «Клімат – в руці споживача» посилається на нещодавно опубліковане дослідження Манчестерського університету, згідно якого, три чверті парникових газів є спричинені споживацькою поведінкою людства. Відповідно, щоб уникнути глобальних змін клімату з драматичними наслідками для всього світу, необхідною є «зелена революція споживання».

У формі додатку до звернення його автори підготовили та розповсюдили своєрідний «зелений великопісний календар», в якому, на кожен день Великого посту подані поради щодо того, як можна знизити рівень негативного впливу своєї повсякденної діяльності на природне довкілля.

Особлива увага присвячена питанням більш мудрого та поміркованого споживання електроенергії, тепла, води, використання автомобіля, раціонального шопінгу, зменшення кількості відходів та сміття, тощо.

Інформаційна служба Бюро Києво-Галицького

Верховного Архиєпископства УГКЦ із питань екології.

 

Довідка:

Християнська екологічна організація «Відповідальність за створіння» (ARGE Sch?pfungsverantwortung) була заснована в 1989 році у Відні. Згідно рішень Єпископської Конференції Австрії в 1996 р. на Організацію було покладено місію координації природо-захисної діяльності всієї католицької Церкви в Австрії.

Від 2001 року «Відповідальність за створіння» діє як незалежна католицька екологічна організація. «Відповідальність за створіння» є співзасновником Європейської Християнської Екологічної Мережі (ECEN).