Піст для збереження створіння, подолання проблеми бідності та голоду«Хто хоче зробити посильний внесок для подолання проблеми голоду, бідності та злиднів, зобов’язаний, насамперед, поставити себе на службу збереження створіння!», таким є центральне послання промови бамбергcького архієпископа д-ра Людвіга Шіка з нагоди початку проведення доброчинною організацією «Misereor» великопісної акції - 2010.  «Злидні та голод мають багато причин», - констатував архієпископ, однак, згідно з його переконанням, однією з найбільш важливих та страхітливих є руйнування природного довкілля, що має довгострокові негативні наслідки для багатьох народів та країн світу.

 

 

«Кожного дня біля 25 тисяч людей вмирають внаслідок голоду». Такій трагічній ситуації, згідно архієпископа Людвіга, можна протистояти завдяки розвитку економіки та сільського господарства країн де панують злидні, а також на основі міжнародної допомоги. Однак, «якщо внаслідок руйнування природного довкілля орна земля вже виснажена, а ґрунт змитий, внаслідок знищення лісових насаджень, чи якщо пустеля вже проковтнула сільськогосподарські території, а підняття рівня моря спричинило затоплення країни, тоді вже відновлення сільськогосподарських земель є дуже важким, а то й, неможливим».

Архієпископ Людвіг пригадав, що 2010-й рік був проголошений в Бамбергській архієпархії роком захисту природного довкілля та збереження створіння. Цьогорічна великопісна екологічна акція, яку Архієпархія проводить спільно з доброчинною організацією «Misereor» під девізом «Оберігати Боже створіння для того, щоб всі могли жити» має за мету допомогти країнам, які розвиваються більш дієво оберігати створіння, для того, щоб позбавити людей злиднів, або хоча б зменшити їх та подолати проблему голоду.

Предстоятель Бамбергської архієпархії звернувся до своїх вірних та всіх людей доброї волі із закликом до «екологічного» посту: «при використанні енергії та води, при продукуванні атмосферних викидів, посту - при споживанні м’яса і відмови від багатьох інших повсякденних злих звичок, посту - для збереження створіння». Таким чином кожен з нас може і має зробити свій автентичний внесок для покращення сучасної екологічної ситуації, а також зменшення всесвітньої проблеми злиднів та голоду.

Інформаційна служба

Бюро УГКЦ із питань екології