Міжконфесійна Декларація про зміну клімату (див. додаток) була підписана 2 грудня 2011 р. в Дурбані (ПАР) представниками світових релігій та світськими лідерами наприкінці першого тижня Конференції Сторін (КС-17) Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК), яка буде тривати до 9 грудня.

Декларацію підписали понад 100 релігійних та світських організацій з різних країн світу, у тому числі Всесвітня Рада Церков, до якої входять 349 церков, деномінацій та церковних спільнот із 110 країн, які репрезентують близько 560 млн. християн, інформує бюро УГКЦ з питань екології.

Документ констатує, що відповідальне управління створеним світом є центральним принципом усіх релігій на Землі, як і те, що сьогодні людство загрожує життю планети, зокрема, викидами парникових газів, які «дестабілізують глобальну кліматичну систему, підігрівають Землю, окислюють Світовий океан, і наражають все людство, а також все живе на Землі на великий і неприпустимий ризик».

«Сьогодні всі релігії світу об’єднуються в єдиному заклику для порятунку Землі», - йдеться у декларації. Представники світових релігій визнають, що зміна клімату є не тільки економічною чи технічною проблемою, а по суті є моральним, духовним та культурним завданням». Відповідно, вони усвідомлюють своє особливе екологічне покликання і урочисто обіцяють, що об’єднаються всі разом навколо справи порятунку планети Землі.

Міжконфесійна Декларація про зміну клімату – це не тільки заклик до лідерів держав зробити все можливе для призупинення негативних змін клімату, але також і апеляція до предстоятелів всіх Церков та релігій та всіх людей доброї волі - об’єднати свої зусилля для того щоб не допустити незворотніх руйнувань нашого спільного дому – Землі.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Додаток:

Міжконфесійна Декларація про зміну клімату

Управління створенням світу та повага до нього є центральним принципом усіх релігій на Землі. Тим не менш ми піддаємо загрозі життя на Землі через небезпечний рівень парникових газів. Ці гази дестабілізують глобальну кліматичну систему, підігрівають Землю, окислюють Світовий океан, і наражають все людство, а також все живе на Землі на великий і неприпустимий ризик.

Все більш очевидно, що природний баланс стає вразливим і нестійким, саме через
антропогенний фактор : людина своїми руками наносить все більш небезпечні, а також
потенційно незворотні зміни в єдину систему атмосфери, Землі, океану і життя. Сьогодні всі
релігії світу об’єднуються в єдиному заклику для порятунку Землі, аби захищати бідних і
нужденних. Серйозні і рішучі дії відносно зміни клімату є необхідними принципами і
традиціями нашої віри, колективного співчуття, мудрості, і правилами людства.

Ми визнаємо, що існує зміна клімату і закликаємо світових лідерів зробити рішучі і
науково-обгрунтовані кроки для скорочення викидів парникових газів для того, щоб
уникнути найгірших наслідків через зміну клімату.

Ми закликаємо народи Землі до дій, завдяки яким ми зможемо допомогти тим людям, які
будуть страждати від зміни клімату, такі як сильні буревії, повені, посухи і підвищення
рівня моря. Ми повинні будемо допомагати їм адаптуватися, вижити і справедливо
процвітати.

Ми визнаємо, що зміна клімату є не тільки економічною чи технічною проблемою, а по суті
є моральним, духовним та культурним завданням. Тому ми урочисто обіцяємо, що ми
об’єднуємось всі разом заради того, щоб навчати людей, які підуть за покликом нашої віри. Ми повинні навчитися жити разом на теренах нашої спільної Планети.

Ми також визнаємо, що зміни клімату ставлять перед нами серйозні загрози, але в той же час відкривають перед нами великі можливості. Пом’якшення наслідків зімни клімату можуть стимулювати економіку, захищати нашу Планету, покращити положення бідних допоможе всім нам об’єднатися для протистояння спільній загрозі. Надання допомоги вразливим суспільствам для того, щоб вижити і прилаштуватись до змін клімату виконує наш заклик до мудрості, милосердя і вищих людських моральних та етичних цінностей.

Ми зобов’язуємось діяти завдяки зміні наших звичок, нашого вибору і нашого світогляду – за допомогою навчання наших сімей, друзів і побратимів по вірі для збереження обмежених ресурсів нашого дому, планети Земля, і збереження кліматичних умов, від яких залежить наше життя.

В цьому дусі ми закликаємо лідерів наших релігій, аби всі люди Землі усвідомили реальність спільної загрози, з якою ми стикаємось, а також згодитися з тим, що нам потрібні негайні і рішучі дії, які дали можливість здійснити позитивні зміни.