Міжнародна співпраця заради любові до Божого створіння20–21 березня 2018 року Божого з ініціативи благодійної організації «Реновабіс» та на запрошення монсеньйора Беноне Фаркаша, ректора римо-католицької семінарії ім. святого Йосифа Обручника м. Яссі (Румунія) працівниками Бюро УГКЦ з питань екології було здійснено енергоаудит низки церковних об’єктів в цьому місті.

Перший енергоаудит було здійснено в катедральному соборі Пресвятої Богородиці – Цариці світу м. Яссі. В ході аудиту, який здійснив Богдан Шкодин, співпрацівник Екобюро, преосвященний владика Аврел Перка, єпископ-помічник римо-католицької єпархії Яссі, висловив сподівання, що після виявлених тепловтрат їм вдасться якнайшвидше все усунути, підвищуючи енергоефективність храму, чинячи його ще більш дружнім до природнього довкілля.

На прохання владики Аврела було також здійснено детальний енергоаудит монастиря Casa Domus Marie, який знаходиться поряд з катедральним собором.

Основним об’єктом енергоаудиту в м. Яссі стала вищезгадана римо-католицька семінарія. Детальний аудит будівлі семінарії, яка складається із трьох частин, завдяки фаховому підходу та тепловізійній камері, вдалось виявити теплові та енергетичні втрати. Ректор семінарії та адміністрація семінарії були вражені тим, які великі втрати може нести лише одна будівля, коли вона не зовсім відповідає стандартам енергоефективності. Останнім об’єктом, на якому було здійснено енергоаудит, став монастир, який знаходиться поряд із семінарією.

Після завершення енергоаудиту семінарії монсеньйор Фаркаш сказав, що: «семінарія справді має всі шанси бути зразком енергоефективності, але для цього потрібно комплексно підійти та працювати в двох напрямках. Найперше, слід усунути тепловтрати, утепливши стіни, відрегулювати чи замінити вікна, поміняти освітлення на більш енергоефективне та здійснити заміну аераторів та душових лійок на більш ощадні з метою зменшення втрат води. Це необхідно зробити, але цього недостатньо», - додав ректор, - «наголошуючи на тому, що потрібно також плекати серед викладачів, персоналу та студентів-семінаристів відповідальність за Боже створіння, виробляючи новий, повний любові та пошани до природи стиль життя».

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології.