У Донецькому екзархаті моляться за створінняТриває час Великого посту, особливий  час, коли є добра нагода зупинитися та призадуматися над  власним життям та поведінкою. Метою Великопосного часу є приготування до події Господнього Воскресіння, а важливу роль  у цій підготовці  відіграє молитва.

Особливою молитвою у цей час є молитовний хід Хресною дорогою, в часі якого вірні пригадують собі сумні події з життя Божого Сина, страждання та смерть.

В рамках Великопосної ініціативи Екобюро УГКЦ, ряд Хресних доріг відбувся у Донецькому екзархаті УГКЦ зі стаціями особливого моління за сотворений Богом світ, адже без покаяння перед створінням не можливе покаяння перед Богом, а отже при таких умовах немає правдивого навернення.

У місті Кам’янське та Кривому Розі на Дніпропетровщині і в смт. Новодонецьке на Донеччині підтримали заклик Екобюро УГКЦ, долучивши до звичних стацій Хресного ходу окремі розважання за сотворений світ.

У п’ятницю, 23 березня на парафії Преображення ГНІХ міста Кам’янське з благословення настоятеля о. Ігоря Пагулича Хресну дорогу очолив о. Михайло Неїжмак, референт Екобюро у Донецькому екзархаті.

Вперше парафіяни згаданого храму мали нагоду почути  розважання про згубні наслідки екологічного гріха, вчинені проти Божого створіння, а значить – проти самого Бога.

Роздумуючи про сьому та дванадцяту стацію в екологічний спосіб, про друге падіння Спасителя під хрестом та Його смерть на хресті, присутні намагалися усвідомити жорстоку та необдуману поведінку людини щодо навколишнього середовища та окремою молитвою просили перепрошення за все людство та за самих себе.

Вкінці моління, з духовним словом звернувся до парафіян о.Михайло, наголосивши: «Падіння Христа під хрестом, Його важка Хресна дорога на Голгофу є відображенням нашого життя, переповненого гріхами. Людина грішить проти свого Творця та проти себе, коли не виконує Божі заповіді, не любить ближнього, нищить сотворений світ, частиною якого є сама. В момент хресної смерті Спасителя весь світ засумував, не лише люди, оскільки завіса в Храмі роздерлася, земля затряслася та  настала темрява...»

Міжконфесійна Хресна дорога відбулася 25 березня у м. Кривий Ріг, на якій третя та сьома стації були екологічними. У ній взяли участь християни міста, декан Дніпровського деканату о. Ігор Дмитришин, настоятель місцевої парафії Св. Миколая УГКЦ о. Іван Талайло, священик РКЦ Юрій Ліс та представники молодіжної організації «Пласт».

Стації з екологічної Хресної дороги були  проголошені у співпраці з Екологічним Бюро у Донецькому екзархаті та стали яскравим відображенням віри в Бога як Творця світу, моментом пригадування  учасникам правди, що людство своїм життям, вчинками та поведінкою кожного дня поглиблює та ще більше загострює екологічну кризу в світі та чинить гріх «вбивства». Екологічне Бюро вдячне всім, хто спричинився до організації даних молитов у Донецькому екзархаті.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології