Церква Венесуели закликає об'єднати всі сили для захисту природи АмазоніїЦерква Венесуели закликає об'єднати всі сили для захисту природи Амазонії, оскільки зростаючий видобуток природних ресурсів підриває основи існування місцевих племен і заражає воду ртуттю ,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Седмицю та fides.

Католицька церковна організація «Всеамазонска духовна мережа» опублікувала тривожний документ під назвою «Амазонія в Венесуелі: стогони землі і страждання народів, котрі волають до відповідей» від імені Конференції єпископів Венесуели. У документі детально описується процес руйнування природного середовища Амазонії на території Венесуели. «Ми повністю усвідомлюємо той факт, що ситуація в Венесуелі є типовою для всієї Амазонії в цілому, - йдеться в цьому документі, направленому в агентство Fides. - З цієї причини ми, як духовна організація, що представляє всі країни в басейні Амазонки, звертаємося до національних спільнот і всіх цивільних і церковних організацій наших країн, щоб поділитися нашою тривогою і закликати до об'єднання всіх сил і поділу відповідальності, як того вимагає нинішня грізна ситуація ».

У цьому зверненні до громадянського співтовариства і державних організацій амазонських країн автори декларації закликають проявити особливу увагу до корінних народів, що населяють цю територію, оскільки вони все більше страждають від видобутку корисних копалин. Цей видобуток часто-густо безконтрольно, ведеться з постійними порушеннями всіх писаних і неписаних правил, норм і законів - тобто є мародерським, хижацьким грабунком природних ресурсів Амазонії у всіх латиноамериканських країнах на її території.

Монсеньйор Хосе Анхель Дівассон (José Ángel Divasson), президент «Всеамазонскої духовної мережі» в Венесуелі, зазначив, що соціально-економічна проблематика відображає лише малу дещицю тих грізних проблем, з якими стикаються племінні народності Амазонії, і розповів, з яким болем і безпорадністю доводиться спостерігати страждання «людей, які помирають від отруєння зараженою ртуттю водою». Він також підкреслив той факт, що ніякий видобуток корисних копалин і ніякі доходи від неї не можуть вирішити всі економічні проблеми Венесуели. Географ Гектор Ескандел (Hector Escandel), координатор діяльності «Всеамазонскої духовної мережі» в місті Пуерто-Аякучо (столиці венесуельського штату Амасонас на річці Оріноко з населенням 80 тис. жителів), зазначив, що видобуток корисних копалин нині «є всього лише частиною хижацької моделі »розвитку суспільства в цілому в басейні Амазонки. Ця модель розвитку, на його думку, веде аж ніяк не до благополуччя, а до зубожіння і знедоленості.Церква Венесуели закликає об'єднати всі сили для захисту природи Амазонії

Це звернення було також підтримано Національною радою мирян Венесуели (CONALAI), Асоціацією католицьких освітніх організацій Венесуели (AVEC) і відділенням Всесвітньої благодійної організації Карітас в Венесуели. Автори документа нагадують, що «з цієї ситуації церква вже багато років займає тверду позицію, роблячи всі зусилля для усвідомлення всіма сторонами серйозності цих проблем і можливих страшних наслідків - з тим, щоб якомога швидше знайти і запропонувати вирішення цих проблем на основі поваги всіх інтересів і рівності сторін ».

Згадуючи енцикліку Папи Франциска «Laudato Sì» як «надихаючий і просвілюючий документ, що став орієнтиром для всіх нас», а також останнє пастирське повчання Єпископальної конференції Латинської Америки (CELAM) під назвою «Місіонерське учнівство, піклування і наш спільний дім», автори звернення нагадують , що «всі ми покликані працювати в якості опікунів нашого рідного дому, піклуватися про нього і оберігати його благополуччя для майбутніх поколінь» і підтверджувати свою прихильність служінню на благо «всіх народів, що населяють цю благословенну землю, щоб нести їм Добру Новину про Ісуса Христа, нашого Спасителя, надіслану Богом-Отцем для створення на землі царства загальної справедливості, любові і миру - і ми будемо і далі робити все від нас залежне, щоб це царство стало реальністю ».