Салезіани у Винниках прийняли участь в організації еко-арт фестивалю1 травня у Винниках вперше відбувся еко-арт фестиваль, в організації якого взяли участь салезіянський молодіжний духовно-розважальний центр «Ораторія», громадські організації «Інститут активної громади» та «Золота молодь Винник». Ціль фестивалю була спрямована на те, щоб допомогти людям різних вікових категорій, зокрема молоді, навчитися формувати екологічний світогляд замість споживацького ,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на sdbuanet

Фестиваль розпочався у місцевій салезіянській ораторії, де з привітальними словами виступили о. Григорій Швед, СДБ, міський голова Винник Володимир Квурт та його заступник Богдан Шустер.

 
Відтак у павільйоні о. Боско показали презентації «Можливості для дітей і молоді в ораторії» (о. Григорій Швед), «Родинний відпочинок вихідного дня» (Остап Готь), «Ленд-арт – мистецтво довкілля» (Олексій Коношенко), «Енергозбереження і зелена енергетика. Як це впливає на довкілля та комфорт нашого життя» (Роман Хім’юк), «Правильне поводження з твердими побутовими відходами – запорука безпеки довкілля і комфорту життя людини» (представник компанії «САТ-Львів»).

За задумом організаторів, для вироблення у винниківчан екологічно свідомої моделі поведінки в павільйоні о. Боско організували консультації щодо кредитування населення на потреби енергозбереження та впровадження енергоефективних технологій для помешкань у рамках державних програм; щодо технологічних рішень з покращення енергозбереження. Для тих, хто мав намір ознайомитися з творчим підходом до екологічних проблем, працювали майстер-класи.

Також була цікава програма для дітей: вуличні шахи, руханки, настільні ігри, корфбол, баскетбольний батл тощо. На спортмайданчику одночасно відбувалися різні заходи (боулінг-фан, рогатка-фан, міні-баскетбол-фан, лабіринт тощо).

Під час еко-фестивалю була можливість скласти благодійні пожертви на озеленення території біля бібліотеки для дітей. Фестиваль дав можливість на одній локації отримати нові знання завдяки інтерактивному та цікавому поданні інформації стосовно проблем екології у навколишньому середовищі. Захід відбувся за підтримки Винниківської міської ради та Молодіжної ради при ВМР.