Захисники довкілля оголосили глобальну кліматичну мобілізаціюЦієї осені у містах та селах, університетах та школах і навіть релігійних установах по всьому світу відбудуться сотні заходів та акцій, які покликані привернути увагу до загрози катастрофічних змін клімату на Землі та необхідності дотримуватись задекларованої мети Паризької Угоди.

Про це оголосили 8 червня організатори глобальної громадянської ініціативи Rise for Climate Action, яку підтримують організації-члени Української Кліматичної Мережі. Очікується, що  у вересні 2018 року участь в світовій хвилі громадянських акцій на захист планети від змін клімату візьмуть сотні тисяч людей на п'яти континентах планети,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на ecotowncomua.  

Заплановані по всьому світу заходи мають дати поштовх до рішучих дій на захист клімату планети і направити урядам чітке послання про необхідність послідовної відмови від викопного палива та повного переходу на чисту відновлювану енергетику до 2050 року. Організатори наголошують, що перехід від вугілля, нафти і газу до 100% енергії з ВДЕ є необхідним щоб досягти задекларованої мети Паризької кліматичної угоди і уникнути найгірших наслідків змін клімату.

Акції розпочнуться 8 вересня - за тиждень до світового Кліматичного Самміту (Global Climate Action Summit), який відбудеться 12-14 вересня у Сан-Франциско за ініціативи губернатора Каліфорнії Джеррі Брауна.  Участь в самміті візьмуть голови держав, мери міст та представники компаній та організацій, які  ставлять собі на меті швидку декарбонізацію економіки. Тим часом, в США станом на початок червня 264 американських міст у 50 штатах в рамках ініціативи We AreStill In оголосили про підтримку мети Паризької Угоди та заявили про незгоду з політикою та федерального уряду і президента Трампа, який минулого року оголосив про намір відкликати участь США в угоді. Після долучення до глобальної угоди Сирії та Нікарагуа, останніх із 196 країн світу, уряд Трампа залишився в міжнародній ізоляції.

Організатори глобальної кліматичної мобілізації  прагнуть привернути увагу світових ЗМІ та урядів до нагальної необхідності скорочувати видобуток та спалення викопного палива заради попередження катастрофічних змін клімату.

"Зміни клімату вже створили не тільки безліч катастрофічних проблем, але і несподіваний і різкий соціальний запит на нові рішення та конкретні дії. Ми заявляємо про те, що вимагаємо кліматичної справедливості та енергетичної демократії, ми чекаємо від влади і бізнесу кваліфікованої трансформації енергетики, яка не руйнує те, що ми любимо - наш спосіб життя, довкілля, помірний стабільний клімат, безпеку планети і економіки” - відзначила  Світлана Романко, регіональна координаторка і кампейнерка міжнародного кліматичного руху 350.org

В рамках мобілізації в Україні планується проведення міжнародного форуму Power Shift 2018: Invision the future - "Енергія Змін 2018". Форум буде проходити в Києві 7-9 вересня й об'єднає 500 зареєстрованих учасників з України та закордону.  За словами організаторів, мета форуму - показати бачення майбутнього до 2050 року без загрози кліматичної катастрофи, а також шляхи розвитку української енергетики та економіки, які зменшують свій негативний вплив на клімат, здоров'я людей та довкілля. За словами організаторів, до участі запрошені представники влади, великого і малого бізнесу, які успішно впроваджують відновлювані джерела енергії, “зелені” інновації та чисті технології, експерти по кліматичній адаптації міст.

Україна однією з перших ратифікувала Паризьку Угоду до рамкової конвенції ООН зі змін клімату, але ще не встановила амбітної національної мети зі скорочення викидів парникових газів. Паризька Угода була підписана 195 країнами світу у 2015 році в штаб-квартирі ООН.  Головна ціль цього знакового документу  – зупинити зростання глобальної середньої температури на рівні до 1,5-2°C відносно показників до початку промислової революції, коли людство почало спалювати величезну кількість викопного палива, що потягнуло за собою зміни клімату. Утримання глобального потепління на рівні 1,5-2°C потребує швидкого зменшення антропогенних викидів парникових газів у атмосферу та повного їх усунення до другої половини ХХІ століття. 

350.org - міжнародна громадська організація, яка об’єднує сотні тисяч активістів по всьому світу задля вирішення найбільшого виклику для людства у ХХІ столітті - подолання проблеми антропогенної зміни клімату.