Понтифік: використання енергії не повинно знищити цивілізацію"Цивілізація вимагає енергії, але використання енергії не повинно знищити цивілізацію", - сказав Франциск під час зустрічі з керівництвом найбільших енергетичних компаній світу.

9 червня 2018 року Святіший Отець прийняв на аудієнції учасників дводенної міжнародної конференції під назвою "Енергетичний поворот і турбота про наше спільний дім", яка відбулася в садибі Папської академії наук. У ній брали участь високі представники "ExxonMobil", "Eni", "British Petroleum", "Royal Dutch" "Shell", "Equinor" і "Pemex" та інших енергетичних компаній.

Звертаючись до своїх гостей, понтифік зазначив, що великий рух інформації, людей і речей, що характеризує наш час, "вимагає величезної енергії, більшої ніж в будь-яку з минулих епох". При цьому, понад мільярд людей на планеті до сих пір не мають доступу до електрики, з жалем зауважив він.

За словами Папи, необхідно забезпечити велику кількість енергії, потрібної всім, але використовуючи ресурси таким чином, щоб не викликати екологічний розлад, який спровокує процес занепаду і забруднення, від якого все людство зараз і в майбутньому залишиться важко пораненим.

"Потреба в тому, щоб мати в розпорядженні зростаючу кількість енергії для функціонування машин, не може бути задоволено ціною отруєння повітря, яким ми дихаємо. Потреба в занятті місця для людської діяльності не може бути задоволено ставлячи під серйозну загрозу наш і інші види живих істот на Землі ", - сказав Папа.

За словами Франциска, необхідна "глобальна довгострокова стратегія", яка дасть енергетичну безпеку, але не створюючи загроз для здоров'я людей і навколишнього середовища. Треба дати енергію тим, хто її не має, "але в той же час, було б добре, щоб вона була чистою", побажав Папа.

Понтифік зазначив, що незважаючи на угоду про боротьбу з глобальним потеплінням, яке було укладено в 2015 р на Паризькому кліматичному саміті, викиди двоокису вуглецю і концентрація парникових газів в атмосфері залишаються дуже високими. У той же час, продовжується освоєння нових джерел викдобувного палива, хоча паризька угода "ясно рекомендувала залишити в землі більшу частину горючих корисних копалин".

Папа позитивно оцінив прагнення нафто- і газодобувної компаній переглянути власні плани та інвестиційні стратегії з урахуванням проблем навколишнього середовища. "Але чи достатньо цього?", - запитав він і додав, що з кожним місяцем потреба в енергетичному повороті стає все більш терміновою.

Франциск нагадав, що основний тягар екологічних проблем лягає на плечі найбідніших людей, багато з яких змушені залишати свої рідні землі. Тому перехід до доступної і чистої енергії "це відповідальність, яку маємо перед мільйонами наших братів і сестер в світі, перед бідними країнами і поколіннями, які прийдуть після нас", зауважив він.

"Закликаю вас бути ядром групи лідерів, яка представляє глобальний енергетичний перехід беручи до уваги всі народи Землі, майбутні покоління, всі види і екосистеми", - сказав Франциск представникам найбільших енергетичних компаній світу, яких прийняв на аудієнції у Ватиканським Апостольському палаці.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.