Літо – час відпочинку та зустрічі з БогомЗ початком червня в урочищі Підлюте, що поблизу села Осмолода на Рожнятівщині, з благословення Митрополита Івано-Франківського Кир Володимира (Війтишина) стартували дитячі християнські табори «Веселі канікули з Богом», на яких матимуть змогу відпочити, оздоровитися та духовно збагатитися діти зі всіх деканатів Івано-Франківської архієпархії. Девізом цьогорічних таборів є гасло світлої пам’яті Блаженішого Любомира (Гузара) – «Бути людиною».

10 червня завершився перший заїзд табору, в якому взяли участь 77 дітей з Галицького та Войнилівського деканатів. Зі сльозами на очах діти покидали мальовничий куточок українських Карпат, прощаючись з директором табору о. Миколою Крушицем та братами-семінаристами, бо знайшли справжніх друзів, творчо змогли себе проявити в культурному, духовному та інтелектуальному напрямках і отримати життєвий досвід та незабутні враження.

Ще з минулого року стало доброю традицією у часі кожного заїзду в простий, ігровий спосіб дбати про екологічну просвіту для таборовиків, як невід’ємну складову християнської віри. Так, з ініціативи та за підтримки Бюро УГКЦ з питань екології, в Підлютому цього літа встановлено контейнери для роздільного збору відходів і діти вже на практиці можуть свідчити свою культуру та екологічну свідомість, а також любов до Богом створеного світу. З огляду на специфіку розташування місця відпочинку, діти спільно з вихователями розділяють відходи на 3 компоненти, які є цінною сировиною: ПЕТ-пляшка, скло, папір.

Звісно, що не обійшлося на першому заїзді і без екодня, протягом якого, починаючи від спільної молитви та проповіді на Божественній Літургії, діти мали змогу довідатися про цікаві факти впливу людини на навколишнє середовище, призадуматись над екологічними гріхами в контексті приготування до Таїнства Покаяння, відчути себе в ролі влади і спробувати організувати сортування відходів у своєму населеному пункті.

«Пам’ятаймо, що, згідно з Блаженнішим Любомиром, річницю смерті котрого вшановували нещодавно, всі ми, християни, покликані піклуватися про Боже створіння – природу, бо це воля нашого Творця», – наголосив референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієпархії о. Михайло Дзуль.

Кульмінацією дня став екологічний квест та вікторина, на яких діти в ігровій формі закріпили здобуту інформацію та продемонстрували свою готовність бути справжніми християнами, які люблять і поважають Творця через своє особисте ставлення до Його створіння.

 

 Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології