Відповідальному за екологію при Ватикані представили екодіяльність УГКЦ18 липня 2018 року Божого у Ватикані, в центальному офісі, створеного папою Франциском дикастерію Інтегрального Розвитку Людини, в дружній атмосфері відбулась перша робоча зустріч-знайомство о. Джоштрома Ісаака Куредаддама (PJoshtrom Isaac Kureethadam SDB), координатора сектору Екології та Створіння, що існує при вищезгаданому дикастерії із екологічною діяльність УГКЦ.

Отець Володимир Містерман, заступник керівника Бюро УГКЦ з питань екології, презентуючи Бюро УГКЦ з питань екології, представив ватиканському колезі десятилітню діяльність церковно-екологічної інституції, її мету, завдання та головні ініціативи. Під час представлення представник від України коротко розповів також і про те, яких великих страждань та руйнувань зазнає Боже створіння – природа разом із своїм вінцем - людиною в Україні, з однієї сторони через несправедливу, агресивну війну на сході Батьківщини, а з іншої – через корупцію, крикущу несправедливість у розподілі природніх багатств,  на різних рівнях та загальну безвідповідальність населення по відношенні до свого природного довкілля.

Представник Ватикану не приховував свого захоплення екодіяльністю УГКЦ та був вражений науково-видавничою, освітньо-виховною і практичною діяльністю та, зокрема, активністю праці міжєпархіальної екомережі. В ході зустріч о. Джоштр висловив сподівання на те, що ця перша, історична зустріч матиме продовження у вигляді тісної співпраці заради порятунку Божого створіння – природи та на прославу Творця. «Я приємно вражений тим як ефективно, не зважаючи на складну ситуацію, ваша Церква здійснює екологічну місію в українському суспільстві», - наголосив ватиканський високодостойник, додаючи, - «що потрібно зробити все можливе, щоби ефективний досвід УГКЦ могли перейняти також і інші».

В особливий спосіб було зауважено також і те, що багато із видань екобюро, зокрема таких як: екологічні казки, екологічний дороговказ, екологічна хресна дорога, духовно-екологічні імпульси повинні бути перекладеними на інші мови, а досвід ефективної діяльності міжєпархіальної мережі, на думку ватиканського представника, вартий наслідування.

На завершення зустрічі для бібліотеки Екобюро було подаровано низку авторських видань на екологічну тематику.

Дана зустріч і високе визнання екодіяльності УГКЦ на найвищому всецерковному рівні є свідченням того, що існуючі при Патріаршій курії структури успішно здійснюють покладену на них світлої памяті Блаженнішим Любомиром Гузаром, Главою і Батьком Блаженнішим Святославом та Синодом єпископів УГКЦ місію.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології.