Слідами блаженного священомученика Симеона ЛукачаЗ ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології 13-14 червня 2018 року відбулася ековелопроща – «Слідами блаженного Симеона Лукача», з нагоди 125-ти річчя з Дня народження. Розпочалася велопроща із молитви-благословення ректора Івано-Франківської Духовної Семінарії о. Олеся Будзяка, котрий в храмі ІФДС поблагословив мощами свщмч. Йосафата 17 молодих людей на цей фізичний та духовний подвиг.

По дорозі до с. Старуня, Богородчанського району, де народився та помер слуга Божий Симеон Лукач, велопрочани мали нагоду відвідати еколого-просвітницький центр «Діброва», в якому працівники центру охоче розповіли про свою природозахисну діяльність, наголосивши на важливості та необхідності збереження карпатських лісів.

Прибувши до Старуні прочани помолилися молебень до блаженного свщмч. Симеона Лукача, який очолив о. Ярослав Середюк, референт Екобюро в Солотвинському деканаті, а опісля - переглянули одноіменний фільм про життя і служіння блаженного Симеона Лукача.

Другий день розпочався з Божественної Літургії, після якої прочани отримали благословення мощами блаженного Симеона Лукача і вирушили у мандрівку Старунею. У супроводі сільського голови п. Івана Мосюка побували біля пам’ятника Владики Симеона Лукача, відвідали музей етнографії та побуту, унікальний єдиний в Україні грязьовий вулкан, озокеритові копальні, першу на Прикарпатті нафтову свердловину та соляну криницю.

Далі велопрочани мали змогу відвідати музей блаженного свщмч. Симеона Лукача та підпільної УГКЦ. Отець Ярослав радо поділився інформацією про ідею зародження та створення музею, а також провів коротенький екскурс в часи підпілля Греко-Католицької Церкви на Богородчанщині.

Приємно вражені, сповнені позитивних емоцій і, щонайважливіше, духовно збагачені паломники повернулися на своїх велосипедах до Івано-Франківська.

Від імені прочан, Бюро УГКЦ з питань екології висловлює щиру подяку громаді с. Старуня, в особі сільського голови п. Івана Мосюка, а зокрема парафіянам храму Верховних апостолів Петра і Павла на чолі з адміністратором парафії о. Ярославом Середюком за сприяння та всесторонню підтримку у проведенні даної прощі.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології.