Святий Престол закликає до гуманної морської промисловостіПостійний спостерігач Святого Престолу при ООН взяв участь в XXIV сесії Ради Міжнародного органу з морського дна.

Діяльність з розвідки і видобутку морських мінеральних ресурсів повинна керуватися турботою про людину і навколишнє середовище і тільки потім - економічними інтересами, підкреслив архієпископ Бернардіта Ауса.

17 липня 2018 р Постійний спостерігач Святого Престолу при ООН взяв участь в XXIV сесії Ради Міжнародного органу з морського дна, яка пройшла в штаб-квартирі організації в Кінгстоні, на Ямайці.

У своєму виступі ватиканський дипломат поділився низкою зауважень щодо представленого до розгляду проекту нормативного документа щодо регулювання глибоководної розробки мінеральних ресурсів морського дна.

Архієпископ Ауса підкреслив, що невизначеності і небезпека, пов'язані з цією промислової діяльністю, вимагають ретельного вивчення і обговорення всіх її аспектів, щоб звести до мінімуму, пом'якшити або усунути її негативні наслідки. Ватиканський дипломат закликав учасників засідання уважно стежити, щоб життя людини і турбота про океани не поступалися місце фінансовим інтересам.

Для цього "хотілося б бачити більш привабливі стимули для обміну технологіями та кращими практиками, як, наприклад, введення інноваційних ліцензійних угод і спільних дослідницьких ініціатив", додав ієрарх.

Архієпископ Ауса висловив стурбованість тим, що проект нормативного документа наділяє сам Міжнародний орган по морському дну і країни, що фінансують розвідку і видобуток морських мінеральних ресурсів, правом припиняти дію контракту на експлуатацію морського дна в разі неприпустимого рівня екологічного збитку, викликаного такою діяльністю. Більш того, фінансова модель проекту не передбачає врахування нанесеного екологічного збитку при підрахунках витрат і доходів, а також розподілу прибутку між країнами.

У підході до оцінки екологічного ризику розробки морського дна делегація Святого Престолу схвалила комплексну політику і в якості одного з її елементів запропонувала формування Регіональних планів з охорони навколишнього середовища.

Міжнародний орган по морському дну був створений в 1994 р на основі Конвенції ООН з морського права як міжурядова організація з контролю процесів розвідки і розробки мінеральних ресурсів міжнародного району морського дна за межами національної юрисдикції.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на на Радіо Ватикан.