Храми Великобританії перейшли на відновлювану енергетикуХрами у Великобританії, католицькі, англіканські, баптистські, методистські та інших релігійних установ - всього понад 5,5 тис. - перейшли на відновлювану енергетику. Таким чином релігійні установи мають намір допомогти в боротьбі зі зміною клімату,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на ТАСС.

Церковні лідери закликали наслідувати їхній приклад і заявили, що зміна клімату є "одним з найбільших духовних викликів нашого часу", що завдає шкоди бідним верствам населення.

"Зміна клімату - величезна несправедливість, що заподіює шкоду в першу чергу бідним. Перехід на стійкі джерела електроенергії може здатися незначною справою, але при об'єднанні це може реально змінити ситуацію", - заявив єпископ Солсбері Ніколас Холт.

Середній рахунок за електрику у британських храмів становить £ 1000 ($ тисячу двісті дев'яносто п'ять) в рік. Як зазначає The Guardian, таким чином британські храми переадресували призначені раніше постачальникам викопного палива близько £ 5 млн ($ 6,5 млн).

Минулого місяця Генеральний синод Англіканської спільноти прийняв рішення про продаж після 2023 року всіх активів в компаніях, що займаються видобутком корисних копалин, чия діяльність не буде приведено у відповідність до Паризької угоди по клімату. Як заявив колишній архієпископ Кентерберійський і голова організації "Християнська допомога" (підтримує сталий розвиток і громадянське суспільство) Роуен Вільямс, рішення продати активи було пов'язано з прагненням поліпшити життя людей на всій планеті.

"Християни - це частина глобальної мережі, і тому часто дуже добре розуміють скрутне становище наших братів і сестер, які страждають від посух, повеней та екстремальних погодних умов у всьому світі", - сказав він.

Роуен Вільямс закликав уряд Великобританії поставити мету скоротити кількість викидів в атмосферу до нуля до 2050 року. Він мотивував своє послання бажанням, щоб країна "залишалася зеленою і приємною для співгромадян і кліматичним лідером за кордоном".