Від любові до природи – до любові ТворцяЗ 13 по 18 серпня у відпустовому Марійському місці села Острів пройшов християнсько-екологічний табір «Від любові до природи – до любові Творця».

В оазі чудесної природи, де є чудотворне джерело, річка Серет, серед розмаїття трав та густого лісу діти та молодь впродовж тижня молились, забавлялись та розважали над екологічною катехизою Церкви.

Учасниками табору, яких налічувалось понад 70 осіб, стали юні жителі із довколишніх сіл Острова, Березовиці, Буцневи та міста Тернополя.

Захід проходив під керівництвом референта Бюро УГКЦ з питань екології Тернопільсько-Зборівської Архієпархії о. Василя Шафрана. Йому допомагали брати-семінаристи Тернопільської семінарії разом з аніматорами та волонтерами.

Кожен день табору розпочинався молитвою та еклогічною катехизою. Відтак, слідував урок християнської пісні та Свята Літургія. У часі проповіді молодь розважала над такими темами:

1) Бог є моїм Творцем й усього видимого і невидимого;

2) Бог створив світ для людини, щоб вона могла Його пізнати та полюбити;

3) Людина як частина природи, життя якої залежить від стану довкілля;

4) Глобальні екологічні проблеми та наша християнська позиція;

5) Проблема зі сміттям в Україні, як наслідок браку нашої екологічної культури;

6) Ліс як вирішальний елемент для розвитку флори та фауни.

Вищеназвані теми висвітлювались згодом у лекційній, мультимедійній та у прикладній формах. Більшість із присутніх уперше побачили повчальні мультиплікації екологічного напрямку, такі як «Лорракс», «Ріо», «Ріо-2» та інші документальні фільми, такі як «Зустріч з планетою Земля», «Подорож трьох пластикових пляшок», «Вода» тощо.

Окрім цього учасники екотабору молились екологічну Хресну дорогу та мали нагоду ознайомитись із актуальними екологічними чи радше енергозберігаючими пристроями із ековалізки референта. Особливо цікавими були для них екскурсії по лісу, де молодь різних вікових категорій мала можливість проявити власні набуті знання зі шкільної програми.

На завершення табору були запрошені також і батьки, для яких діти підготували декілька пісень та театралізовану виставу про правильне ставлення до Божих створінь. Усі учасники отримали екологічні календарі, а переможці конкурсів - друковані видання від Бюро УГКЦ з питань екології.

Гімном табору стала церковна пісня «Великий Бог», яка може стати християнсько-екологічним гімном для усіх спільнот, що дбають про Боже Творіння:

Великий Бог, коли на світ погляну
І бачу все, що Ти створив в красі,
Як кожен квіт склада Тобі пошану,
І як обняв любов’ю Ти усіх!

Мій, Боже, який добрий,
Мій, Боже Ти сотворив мене,
Мій, Боже, який Ти милосердний
Мій, Боже я люблю Тебе!


Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології.