Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Заява представників Церков про захист створінняНапередодні «Пори створіння», ініціативи, що триватиме від 1 вересня до 4 жовтня 2018 р., представники основних християнських конфесій закликають до дбайливого ставлення до створіння.

Існує нагальна необхідність того, щоб свідчення християнської віри переросло у відважні дії, спрямовані на захист природи від неконтрольованого визискування та згубних наслідків кліматичних змін. На цьому наголошують лідери й представники різних християнських конфесій у спільному посланні, опублікованому з нагоди щорічної ініціативи «Пора створіння», що проходить від 1 вересня до 4 жовтня.

Нагальність теми дбання про створіння

Ця перша спільна заява, підписана всіма представниками основних християнських Церков у рамках ініціативи «Пора створіння», свідчить про те, що тема захисту довкілля є суттєвим елементом життя віри.

Започаткування ініціативи

День молитви за створіння, що відзначається 1 вересня, був започаткований Константинопольським Патріархом Димитрієм І у 1989 році. З часом, ця ініціатива, до якої долучилися представники інших християнських конфесій, переросла в місяць молитви за створіння, що завершується 4 жовтня – в день літургійного спомину святого Франциска з Ассізі в Католицькій Церкві. У 2015 році Папа Франциск встановив Всесвітній день молитви в наміренні дбання про сотворений світ, що, як і в Православній Церкві, відзначається 1 вересня.

Представники Церков

Цьогорічну спільну заяву підписали представник Константинопольського патріархату, архиєпископ Тельміський Йов, глава Англіканської Церкви, архиєпископ Джастін Уелбі, голова Всесвітньої Ради Церков, пастор Олаф Фюксе Твейт, Генеральний секретар Всесвітньої лютеранської федерації, пастор Мартін Юнґе та Префект Дикастерії сприяння цілісному людському розвиткові, кардинал Петер Турксон.

Віддавати шану Богові як Творцеві

«Господня є земля, її повнота, вселенна та її мешканці» (Пс. 24, 1-2) – цитуючи слова псальмоспівця, автори заяви закликають християн запитати самих себе: «Чи наші дії віддають шану Богові як Творцеві? Яким чином можемо поглибити нашу віру, захищаючи «останніх», тобто тих, хто найбільше страждає від наслідків нищення довкілля?»

Представники християнських Церков запрошують вірних приєднатися до них на шляху віри, «який ставить виклики і, натомість, дарує свіжий погляд і глибші зв’язки любові». «Протягом цього часу ми прямуємо до кращого дбання про місце, де живемо серед створеного світу», – зазначають вони, завершуючи заяву словами прослави Божого створіння: «Господи, Боже мій, великий єси вельми! Ти одягнувся величчю і красою, ти світлом, наче ризою, покрився. Ти розіп’яв, неначе намет, небо». (Пс. 104, 1-2).

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.