Пора створіння: спільний заклик об’єднань європейських християнПровідники об’єднань християнських спільнот Європи звернулися із закликом до молитви у контексті дня та періоду молитви за збереження сотвореного світу.

Напередодні «Пори створіння», тобто, періоду різних ініціатив, які християнські Церкви організовуватимуть протягом вересня на захист довкілля, провідники Ради Єпископських Конференцій Європи, що об’єднує католицькі єпископати континенту, та Конференції Європейських Церков, яка згуртовує представників Православних, Протестантських, Англіканських та Старокатолицьких Церков зі всіх європейських держав, оприлюднили спільне звернення, заохочуючи спільноти вірних молитися та дбати про створіння.

Пастор Крістіан Кріґер, що очолює Конференцію Європейських Церков, зазначив, що в той час, як «криза довкілля загострюється та поступово проявляються її наслідки для найуразливіших наших братів і сестер», християни покликані «словами, ділами та молитвою» свідчити свою віру в Бога-Творця. Отож, «Пора створіння» є для всієї великої християнської родини, не зважаючи на конфесійну приналежність, «нагодою спільно вшанувати Бога, як Творця, щоб скласти нашу спільну подяку за дар життя, представити Богові наш жаль з приводу зловживання довкіллям і природними ресурсами, щоби усвідомити нашу відповідальність за всіх людей та створіння, зобов’язавшись діяти». «Аби поглибити наші стосунки з Богом, – наголошує пастор Кріґер, ми повинні поглибити свої стосунки з ближніми та зі створінням».

Кардинал Анджело Баняско, Архиєпископ Ґенуї (Італія) та Президент РЄКЄ, у свою чергу, нагадує про те, що «екологія довкілля вимагає інтегральної екології», тобто, «пошани до гідності кожної людської особи, до життя та всього того, що з цього випливає, до життя від зачаття до природної смерті». І щодо цього, за його словами, християни перебувають «у світлі тієї самої віри та відповідальності». «Очевидно, разом з усіма людьми доброї волі у світі, бо говорити, з любов’ю споглядати та дбати про людську особу, народи та нації в рамках універсального адекватного екологічного контексту є частиною загальної відповідальності людства», – стверджує кардинал Баняско.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.