У Відні дебютувала виставка малюнків Всеукраїнського конкурсу У Відні дебютувала виставка малюнків Всеукраїнського конкурсу "Відповідальність за створіння", яка має на меті плекання християнської екологічної культури та відповідальності людей за навколишнє середовище.

Жителі та гості австрійської столиці можуть ознайомитися з експозицією "Відповідальність за створіння очима дітей Божих" у парафіяльному залі української греко-католицької церкви Святої Великомучениці Варвари, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Виставка "Відповідальність за створіння очима дітей Божих" дебютувала у Відні 1 вересня в рамках наукового екологічного симпозіуму в Католицькому освітньому центрі ім. кардинала Кьоніга.

І зараз три дні розміщена у парафіяльному залі української греко-католицької церкви Святої Варвари у Відні. Виставка представляє кращі обрані малюнки Всеукраїнського конкурсу "Відповідальність за створіння", який має на меті плекання християнської екологічної культури, відповідальності людей за навколишнє середовище", - заявив організатор виставки, керівник бюро УКГЦ з питань екології Володимир Шеремета.

На виставці представлено кращі роботи конкурсу у номінації "малюнок", які, в особливий, творчий і зворушливий спосіб, виражають трепетне ставлення людини до довкілля і усвідомлення того, що людина є часткою Богом створеного світу, і водночас, несе відповідальність за отримані природні дари перед їх Творцем.

Автори малюнків – переважно молодь та діти. "У конкурсі беруть участь переважно діти та молодь, але участь можуть взяти усі, без жодних обмежень, хто відчуває відповідне бажання, також немає різниці, яка конфесійна приналежність", - зазначив Шеремета.

За його словами, роботам властивий глибокий зміст та індивідуальне мистецьке бачення екологічної проблематики - вони виражають біль, переживання та стурбованість з приводу споживацького способу життя і прагнення позитивних змін у ставлення людини до навколишнього середовища.

"Виставку вже відвідують не лише представники української громади, але заходять і мешканці та гості Відня. Як правило, вони кажуть, що дуже вражені тією глибиною змістовного наповнення малюнків, зокрема, дитячих, які висловлюють це переживання стосовно екологічних проблем, що несуть велику загрозу для всього життя на Землі. Поруч цим, багато малюнків переповнені надією на те, що все таки краще майбутнє є можливим. Однак це краще майбутнє залежить від життя, поведінки і вчинків кожного з нас", - додав він.

У подальшому виставка переїде з Відня до Києва, де буде виставлятися з 12 по 17 вересня.

Всеукраїнський конкурс "Відповідальність за створіння", який починаючи з 2011 року, щорічно, в п’яти номінаціях (молитва, вірш, проповідь, роздуми, малюнок), організовує Бюро УГКЦ з питань екології, ставить за мету плекання християнської відповідальності за створений Богом світ – природу.

Як заявляють організатори, ключовими завданнями конкурсу є, зокрема: сприяти переосмисленню особистої відповідальності за природні дари Творця; допомогти оживити віру і свідчити її через християнське ставлення до природи у повсякденному житті; запропонувати конкретні кроки для покращення стану нашого спільного дому – створеної Богом природи; сприяти діалогу, адже вже традиційно у конкурсі беруть участь вірні різних конфесій.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на  Укрінформ.