Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

«Дозрівання і зростання образу Ісуса Христа в нас веде нас до відродження в славі Божих дітей, а разом з нами – також і всього Божого створіння». Про це говорив кардинал Турксон підсумовуючи зміст послання Папи Франциска на Великий Піст 2019
 

«Дозрівання і зростання образу Ісуса Христа в нас веде нас до відродження в славі Божих дітей, а разом з нами – також і всього Божого створіння». Про це говорив кардинал Турксон підсумовуючи зміст послання Папи Франциска на Великий Піст 2019

Виступаючи на прес-конференції, присвяченій презентації послання, що відбулася в прес-центрі Святого Престолу 26 лютого 2019 р., Префект Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові кардинал Петер Кодво Турксон коротко застановився над змістом та структурою документу.

У прес-конференції взяли участь монсеньйор Сеґундо Техадо Муньос, Заступник секретаря Дикастерії сприяння цілісному людському розвиткові, та пан Альберто Піятті, виконавчий віце-президент ЕНІ,  італійської нафтової й газової компанії.

Кардинал Турксон наголосив, що в соціальній доктрині католицької Церкви вираз «автентичний і цілісний розвиток» вкорінений як в антропологічному значенні, так і в взаємозв'язку з усім світом, створеним Богом. Тому людська особистість не є самодостатнім центром творення. Людина створена на образ і подобу Божу і в своєму бутті в Божому Дусі, вона є взаємопов'язаною та взаємозалежною частиною створеного світу. А надаючи імена і значення всьому, що існує,  також і тваринному світові, людина призначена дбати про Боже творіння як про сад. Чоловік і жінка  представляють творіння і їхні дії радикально впливають на долю створеного світу.

Пригадавши біблійну історію потопу та слова старозавітнього пророка Ісаї про те, що земля гине тому, бо її мешканці переступили закон, зламали завіт відвічний, доповідач вказав, що в основі цьогорічного Послання на Великий Піст

лежить думка, що відкуплення людства та його визволення від зла й гріха виражають відкуплення всього створіння від прокляття і від усього зла,  викликаного гріхами людства. Відкуплення та визволення людства від гріха розглядається з точки зору синівського відродження: відродження людства (Адама) як синів / дочок Бога, якого все створене очікує з нетерпінням.

В Посланні на Піст 2019 Папа Франциск пише: «Все створіння покликане разом з нами вийти «з рабства тління до свободи слави дітей Божих» (Рм 8,21). Чотиридесятниця є таїнственним знаком цього навернення. Вона закликає християн якомога інтенсивніше та конкретніше втілювати пасхальне таїнство в своєму особистому, родинному та суспільному житті, зокрема, через піст, молитву й милостиню».

«Дозрівання і зростання образу Ісуса Христа в нас веде нас до відродження в славі Божих дітей, а разом з нами – також і всього Божого створіння», – сказав  Префект Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові кардинал Петер Кодво Турксон, представляючи Послання Папи на Великий Піст 2019.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан