Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Святий Престол про відповідальність перед тими, хто прийде після насБільше 90% населення світу, більше 6 мільярдів чоловік, живе в регіонах з перевищеними нормами забруднення повітря, звернув увагу представник Святого Престолу в Організації Об'єднаних Націй.

Архієпископ Іван Юркович взяв участь в засіданні Ради з прав людини на тему безпечного, чистого, здорового та сталого довкілля. Воно пройшло 4 березня 2019 року в Женеві.

Єрарх нагадав, що, за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, в усьому світі близько 4,2 мільйона передчасних смертей пов'язані із забрудненням навколишнього середовища.

Ватиканський дипломат зауважив, що зміна клімату і забруднення повітря тісно пов'язані між собою, оскільки викиди забруднюючих речовин в атмосферу виникають в основному від використання людством копалин і біомаси в якості палива.

"Оскільки виживання людської сім'ї залежить від біорізноманіття, ми не можемо продовжувати дивитися на природу як на щось відокремлене. Наукові дані, які є в нашому розпорядженні, чітко вказують на нагальну потребу оперативних дій, в контексті етики, справедливості, відповідальності та соціальної справедливості ", - звернув увагу архиєпископ Юркович.

Єрарх нагадав, що саме бідність змушує людей звертатися до забруднюючих джерел енергії для задоволення своїх основних потреб, тому екологічний підхід завжди включає в себе підхід соціальний.

Погана якість повітря є фактором широкого спектра побічних ефектів, які впливають на людей протягом усього їхнього життя. Тому Святий Престол вважає за необхідне перейти від рішень і урочистих зобов'язань до дії, підкреслив ватиканський дипломат. Він нагадав заклик Папи Франциска, задуматися про нашу відповідальність перед тими, хто прийде після нас.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.