На Прикарпатті близько 400 дітей запізналися з екологічним вченням Церкви2 квітня 2019 року завдяки старанням місцевих душпастирів та дирекції школи, в с. Радча було проведено День духовної екологічної віднови. Традиційно духовна ековіднова складалася з трьох основних компонентів: молитва, керигма та дияконія.

Ще перед початком уроків школярі з вчителями зібралися на спільну молитву в храмі Покрови Пресвятої Богородиці, щоб просити Небесного Отця благословення на добру справу. Після Молебню отець Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієпархії, у вступному слові наголосив, що «нашим завданням є донести вчення Церкви до кожного християнина, навіть наймолодшого, спонукаючи всіх до екологічного навернення та свідчення живої віри».

Пізніше всі бажаючі мешканці села взяли участь у Божественній Літургії, яку очолив о. Михайло у співслужінні з о. Іваном Луцишиним, сотрудником місцевого храму. Основний посил від екореферента до вірян – з користю для душі провести цей благодатний час, щоб через правдивий піст, який розуміємо як відречення від спокуси «пожерти» все, молитву в наміренні відречення від власного «я» та милостиве ставлення до всього створіння віднайти справжнє щастя та умиротворення.

Далі священники завітали до школи, де мали ряд зустрічей з дітьми. Зокрема учням молодших класів було доступно представлено процес сотворення світу, роль людини щодо опіки ним, а також презентовано екоказочки. Старші школярі мали змогу при допомозі тематичних роликів ознайомитися зі шкідливими для довкілля звичками й альтернативними, дружніми для природи, практиками. Натомість випускники мали змогу познайомитися з діяльністю Екобюро, перевірити свою обізнаність в сфері енергозбереження та енергоефективності та поставити цікаві запитання.

На завершення дня о. Михайло Дзуль закликав учнів не бути пасивними спостерігачами, а активно долучатися до збереження сотворіння. «Першим маленьким кроком з вашого боку може стати долучення школи до конкурсу «Здай макулатуру – посади дерево», що свідчитиме про екологічну зрілість, бережливе ставлення до природних ресурсів та готовність до конкретних дій» – підсумував священник.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології.