У Золотій Слободі посадили «Алею миру»5 квітня у Золотій Слободі (Тернопільска область) відбулася акція «Посади дерево миру». Захід розпочався спільною молитвою на церковному подвір’ї біля фігури Матері Божої парафії Покрови Пресвятої Богородиці. В ході акції було висаджено «Алею миру», озеленено територію церкви, школи, а також дитячий майданчик, що у центрі села.

Акція відбулася з ініціативи місцевого священика о. Остапа Луціва, адміністратора парафії Покрови Пресвятої Богородиці, сільського голови Ігоря Романовича Мидло та Володимира Михайловича Ткача. У ній взяли участь діти, молодь і мешканці Золотої Слободи, а також директор школи Уляна Михайлівна Гуцал із учительським колективом.

Активну участь і допомогу транспортними засобами надали місцеві аграрії Михайло Франкович Кошеля, директор «ПАП Нива», та Василь Олексійович Рудик, директор філії «Росоховатець» ПАП «Агропродсервіс». Долучився і Василь Богданович Вітровий, голова Козівської районної державної адміністрації.

А завдяки старанню Петра Йосиповича Будзінського - керівника Козівського лісництва, село Золота Слобода засаджене: самшитом, козацьким ялівцем, колоновидними і смарагдовими туями. «Алея Миру» збагатилася саджацями липи, клена і червоного дуба.

Мета акції –  привернути увагу суспільства до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни, до непоправної шкоди, завданої природним ресурсам України. Підвищити інтерес до бережливого ставлення до навколишнього природного середовища, формування екологічної свідомості та патріотизму, прагнення берегти рідну природу і країну.

Довідка:

Всеукраїнська акція «Посади дерево миру» була започаткована Бюро УГКЦ з питань екології 6 листопада 2016 р. з метою привернути увагу до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни на Сході України і, об’єднуючись у молитві та ділах милосердя стосовно Божого створіння, внести посильну лепту для їх подолання.

Щорічно відбуваються дві хвилі акції (весна-осінь), в рамках яких завдяки підтримці Міністерства природи та Національних парків було висаджено десятки тисяч дерев миру по всій Україні, а зокрема у прифронтовій зоні. Численні алеї, сади та сквери миру символізують спільне прагнення всіх людей доброї до відновлення миру в країні, миру з Богом та миру зі всім створінням.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на tze.org.ua