Після того, як Копенгагенський самміт із питань зміни клімату (грудень 2009 р.) не приніс очікуваних результатів, президент Болівії Ево Моралес (Evo Morales) виступив у ролі організатора першої «Всесвітньої конференції з питань кліматичних змін та прав матері Землі». Захід відбудеться в місті Кочабамба з 20 до 22 квітня 2010 року як альтернативна зустріч до офіційного самміту ООН з питань зміни клімату наприкінці цього року в Мехіко. Конференція має за мету спричинитись до того, щоб провідні держави світу визнали свою відповідальність за руйнування планети і, відповідно також, прийняли належні зобов’язання, щоб ефективно протистояти сучасним екологічним загрозам.

 

Свою участь підтвердили вже понад 90 урядів. На загал очікується не менше 15 тисяч учасників конференції, на завершення якої присутні керівники урядів всесвітнього співтовариства мають подати конкретні пропозиції для порятунку планети та всього людства.

Міністр закордонних справ Болівії Давид Чоквегуанса (David Choquehuanca) заявив, що присутні у Кочабамба політики будуть також обговорювати пропозицію їх країни - проведення всесвітнього референдуму, що має за мету виявити необхідні заходи для охорони довкілля, а також створення Міжнародного екологічного суду.

З Нікарагуа надійшов проект «Універсальної декларації спільного блага матері Землі та людства», підготований бразильським богословом Леонардом Боффом (Leonardo Boff) і колишнім президентом Генеральної Асамблеї ООН Мігуелем д’Еското (Miguel d’Escoto), що має бути презентований на конференції президентом Даніелем Ортега (Daniel Ortega). Згідно заяви Боффа, цей документ має стати: «відповіддю на захланність імперіалістичних капіталістів, які руйнують планету та природу, щоб тільки заробити по більше грошей, без жодного сорому перед майбутнім».

Інформаційна служба

Бюро УГКЦ з питань екології