Нафтова катастрофа у Мексиканській затоціEкологічна катастрофа, внаслідок витоку нафти в Мексиканській затоці, торкнулась мільйонів людей і має стати уроком смиренності для всього людства, і не тільки в галузі виробництва енергії, - заявив директор Бюро інформації Апостольського Престолу, о. Федеріко Ломбарді,  аналізуючи два місяці, що пройшли після широкомасштабного лиха, спричиненого вибухом на буровій платформі нафтового концерну British Petroleum.

Остаточні масштаби катастрофи ще важко оцінити, однак однозначно, що вони будуть з кожним днем зростати, сказав прес-секретар Ватикану в останньому випуску  „Octava Dies".Нафтова катастрофа у Мексиканській затоці

Ця катасторофа, додав він, нагадує про інші великі катастрофи, пов’язані з техногенною діяльністю людини, як наприклад, в хімічній фабриці Бгопал (Індія – 1984 р.) та Чорнобильську атомну катастрофу (Україна – 1986 р.), які не тільки спричинили екологічну шкоду, але також призвели до втрати людських життів.

Нафтова катастрофа у Мексиканській затоціПредставник Ватикану загострив увагу на тому, що пошук за шляхами розв’язання проблеми аварії та подолання її наслідків, одним з найбільших нафтових концернів світу, який ще й належить одній з найпотужніших держав, справляє враження безсильства і, відповідно, є вагомою причиною для загального занепокоєння.

„Мова йде не про виверження вулкану, підкреслив о. Федеріко Ломбарді, але про відносно малий, спричинений людськими руками, отвір на дні моря. І ось, вже два місяці найкращі науковці та технічні спеціалісти не можуть дати собі ради, щоб закрити цей отвір.” Директор інформаційного відділу Ватикану поставив в цьому контексті запитання: “Чи не могло б це бути для нас уроком обачності і турботи про скарби і рівновагу планети?”Нафтова катастрофа у Мексиканській затоці

“Безперечно, надалі багато чого зміниться в галузі видобутку нафти, для того, щоб вона стала більш безпечною”, висловив переконання о. Федеріко Ломбарді. “Можливо ця подія стане для нас уроком покори. Техніка буде і надалі крокувати вперед. Однак, якщо ми стаємо такими безпорадними у відносно нескладних процесах виробництва, то що ми зможемо зробити, якщо з під нашого контролю вийдуть надскладні процеси, пов’язані з атомною енергією чи навіть із виникненням життя?”

Нафтова катастрофа у Мексиканській затоціВ контексті зростання техногенних загроз сучасності та пошуку засобів для їх запобігання, о. Федеріко Ломбарді підкреслив особливе значення останньої енцикліки папи Венедикта XVI “Любов у правді” де окремий розділ присвячений питанню принципів правдивого розвитку суспільства та техніки.

Інформаційна служба

Бюро з питань екології УГКЦ