Шипування2 липня було сплановано акцію, яка передбачала рятування Чернечого лісу від вирубування, який знаходиться неподалік Києва – так зване «шипування». Для роботи необхідні були цвяхи та молотки, десятки літрів води, і людські ресурси.

Робота розпочиналась з самого ранку, 9.00 на території, яка була оточена з однією сторони с. Лісники, а з другої – чудовим Чернечим лісом, де ростуть берези, дуби, сосни, які сьогодні вирубуються для того, щоб звільнити місце під котеджі.

 

 

Чернечий ліс займає 718 гектарів, проте зі сторони Лісників і зсередини вирубується якимись незнайомцями. Звичайно ж, що дії цих людей незаконні, більше того, у сільській раді Лісників навіть не знають – чиїх це рук справа.

Однак у цих двох груп людей різні наміри щодо лісу. Директор Київського екологічно – культурного центру, заслужений природоохоронець України Володимир Борейко – розповідав про шипування: для чого воно, як виглядає процес роботи. «Шипування» - процес, коли у дерево вганяють 10 сантиметрові цвяхи, для того щоб дерево неможливо було зрубати.

З огляду на такі сплановані дії, що спрямовані на порятунок живих організмів – дерев, можна з певністю сказати, що у нас є люди, яким не байдуже життя лісу, які переймаються красою природи, а не лише тими матеріальними благами, які здатні принести лісові ресурси.

Шипування – процес доволі складний і потребує сили та терпіння. Звичайно ж – це і не дуже приємний процес, однак, не смертельний, як вирубування дерев.