Екологічна хресна дорогаФормування екологічної свідомості та поняття екологічного гріха є одним із головних пріоритетів виховання мальтійської молоді м. Івано-Франківська. З огляду на це, Мальтійська Служба Допомоги активно співпрацює з Бюро з питань екології Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ та уже кілька років поспіль спільними зусиллями проводять освітньо-практичні семінари, акції, реколекції і навіть хресні дороги на тему християнської відповідальності за природне довкілля.

Уже понад десять років, окремий день літнього табору для мальтійської молоді в Карпатах є присвячений проблемам навколишнього середовища та пошуку шляхів їх вирішення у нашому повсякденному житті.

З 25 липня по 1 серпня у м. Яремче / Дора понад 100 мальтійців та гостей взяли участь у черговому мальтійському таборі для молоді під гаслом «Життя – це кольорова казка».

 

Серед учасників табору, окрім молодих мальтійців, була присутня наймолодша дитяча група «Мальтійські сонечка», з далеку приїхали мальтійці єпархії Трір (Німеччина), гості з Польщі, члени клубу молодих інвалідів «Романтики», що діє при нашій організації та діти-сироти.

Екологічна хресна дорога28 липня, вечором, увесь мальтійський табір зібрався в Карпатському лісі на спеціально облаштовану хресну дорогу, щоби спільно в молитві, у світлі Христових страстей, задуматись над різноманітними екологічними та  соціальними проблемами сучасності.

Наступного дня, у четвер 29 липня, мальтійці вирушили у мандрівку на скелю «Білий камінь». Досягнувши пункту призначення, на місці чудового краєвиду, посеред карпатських лісів і у затишку могутньої скелі, мальтійський капелан, ієрей Іван Сохан, провів для учасників мандрівки спільну медитацію на теми: «Камінь» та «Дерево».

Закінчилась мандрівка прибиранням цієї заповідної території від побутового сміття, яке туристи так часто забувають прибрати.

Цього року в «Мальтійському таборі» було вперше запроваджено роздільне сортування сміття. Так кожен учасник табору мав обов’язок особисто сортувати власне сміття у окремі смітники відповідно до чотирьох категорій: пластик, харчові відходи, папір, та решта сміття. Харчові відходи ми передавали місцевим мешканцям, які годували ними свійських тварин, а взамін приносили нашим дітям свіже молоко; папір ми використовували для розпалювання таборової ватри. Впродовж тижневого табору було зібрано 9 мішків пластику і лише три мішки іншого сміття.

Сподіваємось, що даний екологічний захід конкретної спільноти мальтійців вродить щедрими плодами, адже проблема не є насамперед в смітті, яке забруднює довкілля, але в рівні нашої загальнолюдської та християнської культури поведінки.

Мальтійська служба допомоги м. Івано-Франківська