Екологічний банкрут21 серпня 2010 року на планеті закінчується запас всіх необхідних для життя ресурсів, про це повідомляє La Repubblica."Ми витратили воду, яка самоспійно поновлювалася у водоймах, траву, яка росте на пасовищах, рибу з морів і озер, врожаї з родючих земель, дари лісу. І одночасно ми витратили корисний простір для зберігання наших відходів, починаючи з парникових газів, що породжують кліматичний хаос ", - пише видання.

За даними, 22 серпня людству доведеться оголосити екологічним банкрутом. Зупинити цей процес неможливо, а альтернативи не реалізуються, таким чином люди з кожним днем відсувають цю проблему все глибше в майбутнє.

"Ми будемо брати воду, яка тече в підземних шарах, у тих, які не підживлюються дощами. Ми будемо активізувати пасовищне скотарство, жертвуючи полями і луками на догоду пустель. Ми спустошимо моря і річки, виловлюючи більше риби і морепродуктів, ніж дозволяє природне відтворення. Ми будемо продовжувати втрачати щохвилини родючі угіддя, рівні за площею 65 футбольним полям. До того ж ми дозволимо парниковим  газам захопити атмосферу, і вони будуть кидати тепло на наші голови, спричинюючи виникнення більш частих повеней і пожеж", - пише автор статті Антоніо Чанчулло.

Організація Global Footprint Network протягом багатьох років підраховує вплив різних способів життя на навколишнє середовище і дійшла висновків, що американцям для продовження життя необхідно чотири планети, подібних до Землі. Італійці споживають менше, але і для них потрібно півтора планети. А ось китайці та індуси використовують лише необхідне і залишають більше половини ресурсів планети для інших видів.

"Щоб почати знижувати наш вплив на навколишнє середовище, потрібно не багато: їсти менше м'яса, іноді їздити на велосипеді або на метро, а не на автомобілі, використовувати поновлювані джерела енергії", - повідомив італійський вчений Роберто Брамбілла.

Нагадаємо, раніше всесвітньо відомий британський астрофізик Стівен Хокінг закликав людство швидкими темпами готуватися до життя в космосі, тому що в іншому разі йому загрожує зникнення.