Франциск: екологія людини та екологія навколишнього середовища йдуть поруч"Якщо викидаємо їжу, нібито крадемо її зі столу бідних, тих, хто відчуває голод", вважає папа Франциск.

Свою катехизу під час загальної аудієнції на площі св. Петра 5 червня він присвятив проблемам екології та приурочив її до Всесвітнього дня навколишнього середовища, який відзначається сьогодні за ініціативою ООН. Святий Отець зізнався, що думаючи про екологію, в першу чергу згадує перші сторінки Біблії, де говориться про створення землі, яку Бог потім довірив людині, щоб той "обробляв і зберігав її". Понтифік запитав: чи справді ми обробляємо і зберігаємо створене? Може навпаки - експлуатуємо і нехтуємо їм? "Підмет" обробляти "у мене асоціюється з турботою селянина про свою землю, щоб вона приносила плоди, якими потім можна ділитися: скільки уваги, любові і відданості! Обробляти і зберігати створіння, це наказ, який Бог дав не тільки на початку історії, але кожному з нас, це частина Його плану - з відповідальністю допомагати зростати світу, змінюючи його в сад - місце придатне для життя всіх ", - сказав Папа.

Франциск з жалем зазначив, що сьогодні людина ставиться до природи, керуючись прагненням до панування, володіння, маніпулювання, експлуатації. "Ми втрачаємо здатність дивуватися, споглядати, слухати створення, і таким чином не можемо бачити те, що Бенедикт XVI називав" ритмом історії любові Бога до людини ", - зазначив Папа і додав, що це відбувається внаслідок" горизонтального способу життя, віддалення від Бога і невміння читати Його знаки ".

За словами Святого Отця, заклик "обробляти і зберігати" стосується не лише відносин між нами і природою, а й відносин міжлюдських. Він нагадав, що багато понтифіки говорили про необхідність охорони "екології людини". "Людина перебуває в небезпеці (...): це терміновість людської екології! І небезпека ця велика, тому що причина проблеми не поверхнева, але глибока, вона не тільки в питанні економіки, а й етики з антропологією. Церква це підкреслювала багато разів, і багато говорили: так, правильно, дійсно ... але система продовжує діяти, як і раніше, тому що домінує динаміка економіки та фінансів, позбавлена ​​етики. Це не людина управляє сьогодні, а гроші (...). Так чоловіки і жінки жертвуються ідолам прибутку і споживацтву: це "культура відходів". Коли ламається комп'ютер - це трагедія, але бідність, потреби, драми багатьох людей стають чимось нормальним ", - зазначив понтифік.

Папа Франциск підкреслив, що якщо від холоду і голоду помирають тисячі дітей - це сучасному світу здається нормальним, "не є новиною", але якщо на десять пунктів падає курс на біржі, це вже трагедія. "Так люди перетворюються на відходи, ми - особистості, стаємо відходами, ніби ми сміття", - сказав з жалем Святий Отець. За словами Папи, "культура відходів" намагається стати спільною ментальністю, яка "заражає всіх". Вона полягає в тому, що людське життя, сама людина, не рахується більш головною цінністю, яку потрібно поважати і піклуватися. Тут особливо мова йде про бідних, інвалідів та престарілих. Франциск зазначив, що "культура відходів" проявляється також через нерозумне використання великої кількості продуктів харчування."Будемо ж добре пам'ятати, що якщо викидаємо їжу, нібито крадемо її зі столу бідних, тих, хто відчуває голод. Закликаю всіх подумати над проблемою витрати і нерозумного використання їжі, щоб визначити шляхи і способи, які після серйозного рішення цієї проблеми призведуть до створення зв'язків солідарності і поділу з найбільш потребуючими ", - закликав понтифік.

Папа Франциск нагадав євангельську притчу про примноження хлібів, в кінці якої затверджується, що "їли і наситились, а що залишилося було зібрано дванадцять кошів". "Ісус просить учнів, щоб нічого не було розтрачено: не було ніяких відходів!", - Помітив Папа і додав,що число дванадцять було вибрано євангелістом невипадково, воно означає дванадцять племен Ізраїлю, які символічно представляють все людство. "Це свідчить про те, що якщо їжа ділиться по-одно, з солідарністю, ніхто не залишається в нужді. (...) Екологія людини та екологія навколишнього середовища йдуть поруч ", - підкреслив Папа.

Наприкінці загальної аудієнції Франциск звернувся до молоді, якій нагадав, що червень в Церкві присвячений шануванню Найсвятішого Серця Ісуса. Папа закликав молодих людей, вчитися від Спасителя того, як треба любити і бути коханими.

 Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.