CCEE“Зелене” паломництво

відповідальних Єпископських Конференцій Європи за збереження створіння - в самому серці Європи.

Угорщина - Словаччина - Австрія

1-5 вересня 2010 р.

“Зеленим паломництвом від Естергом (Угорщина) через Братиславу (Словаччина) до паломницького духовного центру Маріяцель (Австрія) єпископи та уповноважені з питань довкілля Єпископських Конференцій Європи хочуть виявити розуміння і ставлення Церкви до Божих дарів створіння. У той же час, вони хочуть посилити обмін досвідом та спільну дію у даній сфері. Паломництво, яке відбудеться 1-5 вересня, пройде під закликом, з яким папа Венедикт ХVI звернувся до Всесвітнього дня миру 2010 р.: “Якщо хочеш миру – оберігай створіння”

“Ми прийшли до рішення здійснити паломництво в самому серці Європи, оскільки вважаємо, що такий захід найкраще відповідає нашими цілям”,- заявив о. Дуарте да-Кунья, генеральний секретар Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ), який є ініціатором заходу. “Оскільки паломництво - це в першу чергу духовний шлях, шлях перетворення, який починається з того, щоб залишити власне оточення, щоб відкритися для особливої мети, яка визначається присутністю Бога. Це вимагає готовності слухати, роздумувати, об’єднуватися і молитися. Екологічна «криза», яка сьогодні нас охопила, яка повинна розглядатися як наслідок ірраціонального і безвідповідального ставлення до дарів створіння, не може бути відокремлена від сучаної моральної кризи нашого континенту, - вони провокують одна на одну. Папа Римський нагадав про те, що справжня повага до екології нашої планети неможлива без серйозних роздумів про «екологію людини», духовного навернення і зміни способу життя. Найчастіше в темі захисту довкілля акцент робиться на наукові, політичні та етичні аспекти. Тим не менш, ми переконані в тому, що необхідно звернути увагу на духовні, богословські і антропологічні аспекти, які лежать в основі правдивої поваги до створіння, а не тільки на політичні та економічні інтереси. Ми не можемо продовжувати розглядати це питання в окремих, розділених один від одного, сегментах. Людина це одне ціле!»

Паломництво починається 1 вересня у Естергом Євхаристійним богослужінням і благословенням паломників, кардиналом Петером Ердьо, архієпископом Естергомсько-Будапештським і президентом ССЕЕ. На другий день (2 вересня) паломництво продовжиться найбільшою річкою в Європі, Дунай до Братислави. Ця частина подорожі буде приводом замислитися над представленими темами про «Воду» і «Енергію» (також заплановане відвідування заводу з виробництва біопалива в м. Комаром). Після приїзду до Братислави, відбудеться зустріч паломників з архієпископом столиці, кардиналом Станіславом Зволенським і мером Братислави Андрієм Дурковським. У п'ятницю, третього вересня буде обговорюватися питання екологічної освіти в рамках круглого столу, в якому візьмуть участь кардинал Петер Кодво Аппіа Турксон, президент Папської ради «Справедливість і мир», а також пан Ян Фігель, словацький міністр транспорту, пошти і телекомунікацій. Потім учасники продовжать подорож на автобусі до Санкт-Пьольтену (Австрія), де в катедральному храмі заплановане Євхаристійне Богослужіння.  В рамках Літургії, в якій також візьмуть участь представники християнських церков і місцевих та міжнародних екуменічних організацій відбудеться «Міст молитовного єднання» з учасниками 14-го Міжнародного конгресу Реновабісу, який відбуватиметься 2-4 вересня 2010 р. в м. Мюнхені (Німеччина) на тему «Відповідальність за створіння - екологічні проблеми в країнах Центральної та Східної Європи». У суботу, 4 вересня, паломники відправляться на поїзді з Санкт-Пьольтену до Бюргеральпе, де кардинал Андре-Йосип Леонард, архієпископ Брюсселю і голова Єпископської Конференції Бельгії, очолить Євхаристійне Богослужіння. Останні кілька миль до Маріяцель, паломники пройдуть пішки. Тут, в рамках Літургії під проводом кардинала Крістофа Шьонборна, архієпископа Віденського і президента Єпископської Конференції Австрії, буде зачитана заключна декларація цього паломництва.

Про паломництво звітуватиме 10 журналістів з різних країн, які будуть супроводжувати делегатів у ході 5-денної поїздки.

Цей прес-реліз відображає загальну програму заходу. З додатковою інформацією і документацією англійською та деякими іншими мовами можна ознайомитися на веб-сайті паломництва.

Інформація щодо прес-конференцій, які будуть відбуватися на різних етапах паломництва буде повідомлятися додатково.

Для отримання додаткової інформації звертатися:

Тьєррі Бонавентура (італійська, англійська, французька та німецька мови)

ССЕЕ прес-служба

Tel: +41 / 71 / 227 6040 - Факс: +41 / 71 / 227 6041

Мобільний телефон: +41 / 78 / 851 6040 - thierry.bonaventura @ ccee.ch