Всесвітня Рада Церков: усі повинні мати вільний доступ до питної води"Забезпечити вільний доступ до питної води і санітарних послуг усім, також бідним і маргіналізованих", - з таким закликом звернулася Всесвітня Рада Церков до глав держав і міжнародних організацій,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан

У Берліні проходить форум з цього питання. У ньому беруть участь богослови, священики, вчені - експерти з цього питання. У своєму спеціальному повідомленні вони відзначили, що вода є основним елементом в житті кожного створіння. "Сьогодні близько 800 млн. осіб не мають вільного доступу до питної води і щодня близько 4 тис. дітей помирає у всьому світі від хвороб, пов'язаних з питною водою", - повідомили учасники форуму в Берліні"Вода стає однією з центральних тем навіть для участі у духовному житті тому, що це основополагаючий ресурс для всього живого. Забезпечення водою всіх людей вимагає відповідальних дій, необхідно зберегти її і справедливо розподілити її для всіх створінь ", - звернули увагу учасники берлінського заходу. Вони відзначили, що брак питної води і санітарних послуг викликає сьогодні сильні наслідки. У всьому світі близько 3 млн. чоловік щорічно вмирає через відсутність доступу до водних ресурсів.

У підсумковому документі вони підкреслили, що вода - це суспільне благо і право вільного доступу до неї не може бути зловживаним. "Присвоєння водних ресурсів приватними групами, які не беруть до уваги потреб нинішнього і майбутнього поколінь, стає неприйнятним з точки зору прав людини", - зазначила Всесвітня Рада Церков.

Наступна зустріч з цього питання пройде восени цього року в Пусан, у Південній Кореї.