14 (1) вересня християни всього світу відзначали день Бога Творця. До цієї екуменічної ініціативи захисту навколишнього середовища, започаткованої в 1989 р. Вселенським патріархом Димитрієм І., долучилась також Українська Греко-Католицька Церква, яка вже вдруге, згідно з рішенням Синоду Єпископів, на початку Церковного року, в багатьох храмах провела в честь свята різноманітні богослужіння (подячні літургії, акафісти чи молебні), освітньо-виховні та практичні заходи екологічного спрямування.

З нагоди дня Бога Творця, Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, видав спеціальне звернення до вірних та всіх людей доброї волі, в якому в черговий раз пригадав про вагомість відповідальності за створений Богом світ і закликав до спільної молитви та активних дій для порятунку планети. В рамках дня Бога Творця, владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київський, відслужив молебень у храмі Миколая на Аскольдовій Могилі, за участі Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира.

Владика Миколай (Сімкайло) відслужив у катедральному соборі Преображення Христового, м. Коломия,  урочисту Архієрейську Літургію з нагоди відзначення Всесвітнього екологічного свята і в своєму слові до вірних пригадав, що «голос Церкви сьогодні закликає всіх християн і людей доброї волі до збереження і розумного використання благ природи».

У храмі святого апостола Андрія Первозванного Української Греко-Католицької Церкви Одеси було відслужено подячну Літургію, після якої відбулася зустріч представників Церкви і екологів, присвячена проблемам захисту навколишнього середовища в Одеському регіоні.

Правлячий Архиєрей Івано-Франківської єпархії, владика Володимир (Війтишин), спільно з владикою Миколаєм (Сімкайлом), правлячим Архиєреєм Коломийсько-Чернівецької єпархії та отцем-ректором проф. д-ром Олександром Левицьким відслужили подячний акафіст з нагоди дня Бога Творця, у каплиці Духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата. Презентація журналуКрім цього, відбулася конференція на тему: “День Бога Творця – свідчення відповідальності Церкви за довкілля” і презентація 3-го номеру суспільно-релігійного журналу “Християнин і світ”, присвяченого висвітленню екологічних проблем сучасності та пошуку шляхів їх вирішення у світлі християнської віри і моралі. В рамках освітньо-виховного заходу, організованого Бюро з питань екології УГКЦ, владика Володимир наголосив: “нам необхідно навчитися бачити правдиву цінність оточуючої природи і відповідно до неї ставитись, щоб її красу і велич могли оцінити майбутні покоління”.

Хочемо висловати сподівання,  що день Бога Творця стане доброю нагодою для кожної віруючої людини, щоб переосмилити свою особисту відповідальність за природне середовище і почати ставитись до нього з належною пошаною та бережливістю в межах своєї повсякденної життєдіяльності.

Звичайно, окрема людина не може розв’язати назрілі екологічні проблеми самостійно – це спільне завдання, яке можна ефективно здійснити тільки завдяки різного роду екологічно орієнтованих політичних, економічних та технічних програм. Тому додає оптимізму присутність, на ініційованих УГКЦ заходах, представників влади та державних природоохоронних структур, які підкреслили важливість співпраці з Церквою для виховання екологічно свідомої нації та покращення стану навколишнього середовища у нашій країні.

 

Інформаційна служба

Бюро з питань екології УГКЦ