Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Великі цілі на Великий піст, або як почати постити задля кліматичної справедливості«Чи ж ось це не той піст, що Я вибрав його: розв'язати кайдани безбожности, пута ярма розв'язати й пустити на волю утиснених, і всяке ярмо розірвати?» (Ісая 58:6)

Бути католиком – означає відчувати потребу постити, як наодинці, так і в спільноті. Акт покаяння здавна був духовною вправою, яка допомагає нам контролювати наші земські бажання. Піст допомагає нам зростати у чеснотах (з Божої милості), щоб ми могли подолати гріхи, навіть такі сучасні, як кліматичні зміни.

Як постити?

Ми пропонуємо відмовитись від одного прийому їжі чи відмовитись від їжі на цілий день. Пам’ятати також потрібно і про своє здоров’я, кожен жертвує по-своєму, в залежності від віку, фізичного стану та певних обмежень. Ми також заохочуємо до «Вуглецевого посту», намагаючись уникнути діяльності, яка продукує вуглекислий газ чи інші шкідливі гази (зменшуючи використання викопних джерел, електрики, пластику, паперу та токсинів).

Що я можу зробити окрім обмеження в їжі?

Молитва: розпочніть свій день у повній надії на Господа, промовляючи: «Господи, зглянься на нас та вислухай наші молитви. Через покаяння та добродіяння, на які ти надихаєш, допоможи нам приборкати свій апетит і відновитися у святому дусі, щоб ми могли з більшою відданістю охороняти твоє створіння. Допоможи нам жити у простоті, навіть коли бажаємо багато. Допоможи нам любити без міри навіть тоді, коли нас не люблять. Благаємо Тебе через Господа Ісуса Христа, який живе і царює з Отцем і Святим Духом на віки вічні» (Літургія годин)

Розарій: молитися протягом дня

Читання Святого Письма: читати особливо ті уривки, які стосуються турботи про створіння та екологічної справедливості.

Літургія: брати участь у літургіях у вашій парафії, у наміренні «подолати екологічну кризу, викликану кліматичними змінами»

За що я молюсь?

-за подолання екологічної кризи, викликаної кліматичними змінами

-за благодать зростати в чеснотах, охороняючи Боже створіння

-за полегшення страждань бідних та тих, які постраждали від природних катаклізмів

-за Церкву, щоб та своєю силою допомогла розв’язати екологічні проблеми, з якими ми стикаємосьПро це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з екології.