“Якби я був принцом темряви, я хотів би поглинути цілий світ у морок.

Я би мав третину його нерухомості й чотири п'ятих населення, але я не був би щасливим, поки не схопив би найстигліше яблуко на дереві — вас.

Тому, тим не менше, я взявся б за те, щоб захопити Сполучені Штати.

Спочатку я скинув би Церкви, і почав кампанію чуток.

З мудрістю змії, я б нашептав би вам чутки, як я нашепотів їх Єві: “Чини, як ти побажаєш.”

Молоді я б навіяв думки, що Біблія — міф. Я переконав би дітей, що людина створила Бога замість навпаки. Я б запевнив, що погане є добрим, а добре —  консервативним.

І як завжди, я би вчив молитись за мною: “Отче наш, що єси у Вашингтоні...”

Після цього, я б організувався, і навчав би авторів, як зробити шокуючу літературу цікавою, так, щоб все інше виглядало нудним й нецікавим.

Я б розносив наркотики всім, кому зміг. Я б продавав алкоголь шанованим в суспільстві жінкам та чоловікам. Я заспокоїв би решту піґулками.

Якби я був сатаною, невдовзі я вчинив би війни в родинах між собою, всередині Церков і націй, поки кожен, по черзі, не був би знищений.

З обіцянками вищих рейтингів, я б зачарував медіа для роздмухування полум'я.

Якби я був сатаною, я б заохочував школи, щоб вони відточували юні інтелекти, але занедбали емоційне виховання. Я сказав би вчителям, щоб дозволили учням давати собі волю. І швидше, ніж можна подумати, біля кожного входу до школи були б собаки, що нюхають наркотики та металошукачі.

Через десятиліття, я б переповнив в'язниці, а судді захищали б порнографію. Незабаром я прибрав би Бога з судових зал і шкіл, а тоді — з палат Конгресу.

В його власних церквах, я б замінив психологію на релігію і потурав би науці. Я б спокусив би священників й пасторів на неправильне ставлення до хлопчиків і дівчат та грошей церкви.

Якби я був сатаною, я б забрав у тих, які щось мають і віддав тим, які хочуть, поки не вбив би стимул в ініціативних.

На що ви б могли закластись, що я не зміг би переконати всі штати рекламувати азартні ігри як шлях до багатства?

Я б запевнив молодь, що шлюб — застарілий, а обмін партнерами є більш веселим, і те, що вони бачать по телевізору — так, як насправді має бути.

Таким чином, я б роздягнув вас привселюдно й заманив у ліжко з хворобами, від яких немає жодних ліків.

Іншими словами, якби я був сатаною, я б продовжував саме те, що він і робить.

Розшифровка Пол Гарві есе версії 1996 року.

Пол Гарві був одним з найбільш відомих радіоведучих 20 століття. Він вперше вийшов в ефір в 1933 і залишався керманичем американського радіо впродовж багатьох десятиліть.

Будучи ревним християнином, його глибоко непокоїло, що Сполучені Штати поступово почали цуратися Бога. Він висловив свої думки з цього приводу в радіо-есе “Якби я був сатаною”.

Вперше опубліковане в 1964 році, але з плином часу редаговане для посилення актуальності, воно заторкує теми критики проти авторитету Біблії, шлюбу, родини, заохочення розпусти і вседозволеності. Багато суджень Гарві виявилися пророчими, оскільки моральне спустошення погіршилось й надалі.

 

Настя Рудська для Християнського порталу КІРІОС за матеріалами Church Pop.

Вхід/Вихід