Революція звичайних речейМт 5, 17-19  Того часу Ісус сказав своїм учням: «Не думайте, що Я прийшов відмінити Закон або Пророків. Я не прийшов відмінити, але сповнити. Адже воістину кажу вам: доки будуть існувати небо й земля, жодна йота, жодна риска із Закону не зникне, – все збудеться. Якщо хтось порушить одну з цих найменших заповідей і так навчить людей, – він найменшим назветься в Царстві Небесному, а хто виконає і навчить, той великим назветься в Царстві Небесному.

“Сперва мы старый мир разрушим до основанья, а затем…”

Так розпочиналися революції світу цього, і вищезгаданий рядок з радянської революційної пісні є наочним підтвердженням руйнуючої природи цього соціального явища, яке  за всяку ціну прагне спочатку зруйнувати старий світ, і без цього не може уявити творення світу нового.  На жаль, в таких революціях справа завершувалася на першому рядку. Починаючи свій хід з руйнування, революції не могли зійти з рейок знищення і перемолювали народи, класи і долі.

До речі, світ зараз переживає глобальну революцію – твориться “нова людина”, витвір гендерної ідеології, і за логікою революцій гендерна також прагне знищити “до основания”, але на цей раз сім’ю. Що повстане на цих зруйнованих основах? Дивіться вище про природу революції і згадуйте досвід комуністичного експерименту, яка пройшлася по кожній сім’ї в нашій країні.

Ісус запевняє, що Він не є революціонером. Він з повагою дивиться на світ традиційної єврейської духовності, виплеканої десятками сторіч. Христос говорить про непорушність заповідей. Ілюструючи Свою позицію щодо Закону, Він говорить, що жодна йота чи риска не зникне з Закону.

Феофілакт Болгарський писав так: йота – це вертикальний брус, риска – горизонтальний. Разом вони творять хрест. Говорячи, що жодна риска та йота не зникне, Ісус вказував на справжню природу Закону. Він містить і завжди містив хрест.

Це також вказівка всім прийдешнім поколінням віруючих людей: ми не зможемо викинути хрест Христа і наш власний хрест без загрози перестати бути християнами і розчинитися у цьому світі.

В цьому була Його революція: в звичних речах осягнути нову небачену глибину.

 

Християнський портал КІРІОС за матеріалами rodynaorgua.