Вівтар Св. Еразма - один із символів належності українського народу до великої християнської сім’ї28 липня Держава відзначає Хрещення Київської Русі – України. ( в Київській Церкві – і в УАПЦ, і в УГКЦ – давня традиція святкувати день хрещення Руси-України 1 (14 за новим стилем) серпня).

У головному католицькому храмі - Соборі Святого Петра у Ватикані є вівтар Святого Еразма з мозаїчними зображеннями Св.Князя Володимира та Св.Княгині Ольги та символу державності України (зображення українського герба – Тризуба).

Це місце розташоване за статуєю Святого Петра, і є особливим місцем, де відбувається таїнство сповіді і молитви. Доступ для загального огляду надається за відповідною згодою.

Інформацію про цю святиню можна знайти в путівнику «Рим і Ватикан» українського автора Тараса Дзюбанського, а також в його книзі «Почитання Апостола Петра у Ватикані» (https://www.facebook.com/UKRomaVaticano/).

Мозаїчні зображення Володимира Великого і княгині Ольги зроблені ватиканськими майстрами на кошти української громади й особисто Владики Василя Лостена, Єпископа Стемфордської Єпархії Української Церкви, та знаходяться у Соборі Святого Петра з 1989 року.

Урочисте відкриття мозаїк, в ході якого їх освятив особисто святий Папа Римський Іван Павло ІІ, було приурочене до 1000-ліття Хрещення Київської Русі - України.

Мозаїки стали одним із символів належності українського народу до великої християнської сім’ї. Цей вівтар для українців уособлює частинку України в найвеличнішій Базилиці у світі - Соборі Святого Петра.

 

 Св. Володимир у Ватикані - як символ належності українського народу до великої християнської сім’ї

Християнський портал КІРІОС за матеріалами  сторінки у фейсбук Посольства України при Святому Престолі.