Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Довгий час святий Юда Тадей був забутий християнами через однакове ім’я з іншим Юдою - Іскаріотом. В деяких мовах, щоб уникнути плутанини, їхні імена навіть по-різному пишуться: наприклад, Jude і Judas - як в англійській. А деякі просто прибирають «Юда» і називають його святим Тадеєм.
 
Насправді св. Юда Тадей є таким незвичайним святим, що, дізнавшись про нього хоч трошки більше, ви вже ніколи його ні з ким іншим не сплутаєте.
 
Мати святого - Марія Клеопова - була двоюрідною сестрою Святої Діви Марії. Втрьох з Марією Магдалиною вони були поряд з Ісусом, коли Його розіп’яли. А батько святого - Клеоп - доводився братом Святому Йосипу.
 
Святий Яків Алфеїв і святий Тадей були братами й разом увійшли до числа 12 апостолів Ісуса Христа. Вони народились у І столітті н. е. в Галілеї і спілкувались, скоріш за все, грецькою і арамейською (однією з семітських мов), як і більшість людей цієї місцевості. Легенди також оповідають, що святий Тадей товаришував з Ісусом в дитинстві.
 
Святий Юда Тадей за фахом був землеробом. Це саме він під час Таємної вечері звернувся до Ісуса Христа зі словами: «Господи, що ж сталося, що Ти маєш нам об'явитися, а не світу?»
 
Також відомим є Соборне послання, написане ним, одна з найкоротших книг Нового Завіту, де святий Тадей застерігає християн перед науками єретиків:
 
«А ви, улюблені, згадуйте слова, що їх давніше казали апостоли Господа нашого Ісуса Христа, які вам говорили:
 
За останнього часу будуть глузії, що ходитимуть за своїми пожадливостями та безбожністю. Це ті, хто відлучується від єдности, тілесні, що духа не мають.
 
А ви, улюблені, будуйте себе найсвятішою вашою вірою, моліться Духом Святим, бережіть себе самих у Божій любові, і чекайте милости Господа нашого Ісуса Христа для вічного життя.»
 
Серед переказів про святого Юду Тадея особливо вирізняється історія чудесного зцілення царя Абгара V. Він керував Едеським царством, розташованим на півночі Месопотамії. Більшість населення його становили ассирійці зі значною часткою вірмен, а столицею було місто Едесса, що знаходилося на території сучасної Південно-Східної Туреччини.
 
Цар Абгар захворів на проказу, за тих часів невиліковну хворобу, і вирішив послати свого художника до Ісуса Христа, щоб той намалював Його портрет. Однак від обличчя Ісуса ішло сильне світло і художник не зміг виконати цього доручення.
 
Тоді Ісус взяв шматок тканини і, притиснувши до Свого обличчя, залишив на тканині Його відображення. Господь доручив Юді Тадею вирушити в подорож і принести портрет до царя.
 
Після того, як цар побачив зображення і вислухав святого Тадея, він був зцілений і не лише сам навернувся до християнства, а й розповсюдив віру Христа по всьому своєму царству. З Едесси християнство поширилось до Персії та Вірменії.
 
Православна Церква на сьогодні вшановує Абгара як святого, а Вірменська Церква вважає святих Тадея і Варфоломія своїми покровителями - оскільки саме вони, за переказами, принесли християнство у Вірменію.
 
Завдяки цій історії, святий Юда Тадей часто зображається із портретом Ісуса в руках. Достеменно, однак, невідомо, чи був справді створений портрет - деякі версії говорять, що зцілення відбулося безпосередньо дотиком руки святого Тадея.
 
Святий Юда подорожував і поширював християнство в Юдеї, Самарії, Ідумеї, Месопотамії, а, за деякими даними, і навіть в Африці. Загинув він мученицькою смертю. Його тіло було перезено до Риму і зберігається в Соборі святого Петра.
 
Після віків забуття пам’ять і слава про святого Тадея була відновлена. В різних куточках світу його вшановують як святого, за заступництвом якого милостивий Бог допомагає людям в найважчих ситуаціях - коли, здавалося б, вся надія втрачена. Особливо помічною є дев‘ятниця до святого Юди Тадея. Я також зверталась до святого Юди з проханням про Божу допомогу для новонародженого хворого хлопчика моїх знайомих з дитячим церебральним паралічем. Батьки докладали всіх зусиль для допомоги йому, але маленькому все одно було дуже погано. Я була дуже рада, коли після 9-денної молитви дізналась, що хлопчику стало значно краще і він робить прогрес. Молімося і ми до Господа - і, зокрема, за заступництвом святого Тадея, і Він не залишить нас в біді!
 
Настя Рудська для Християнського порталу КІРІОС