Святкування 13-го числа місяця.

Пречиста Діва Марія появлялася у Фатімі кожного 13-го дня в місяці - від травня до жовтня. Звідки таке вподобання цього числа? Д-р Фішер віднайшов у португальських бібліотеках і архівах матеріали, які підтверджували, що в Португалії протягом століть відзначалося свято доброї смерти Діви Марії саме 13 серпня. Цей звичай привезли брати-францисканці зі Святої Землі. Коли ж цей звичай походить зі Святої Землі, то, за тамтешнім усним переказом, Пречиста Діва Марія уснула (померла) справді 13 серпня. 13-й день серпня – це, імовірно, день Її величавого прийняття до Неба. У Святій Землі донині 13 серпня відзначають як день смерти Марії. Приватні об'явлення багато спричиняться до кращого пізнання Божих тайн.

Преподобна сестра Марія з Агреди, що мала влите їй Богом знання, пише у своєму «Містичному Місті Божому»: «Цей славний відхід великої Цариці світу відбувся у п’ятницю о тій же самій годині, коли помер Її Найсвятіший Син, а наш Господь Ісус Христос».

Тому Пречиста Діва Марія, що є Престолом Божественної Премудрості, мала особливу причину з’являтися у Фатімі постійно 13-го дня місяця. Почитаймо ж цього дня особливо гаряче всемогутнього й милостивого Бога-Творця через Пречисту Діву Марію! Візьмімо собі до серця це - з'явлене через Неї Боже послання до світу і до нас, зокрема: молитися до Господа і приносити багато жертв за навернення грішників та, як винагородження за зневаги Непорочному Серцю Марії, кожного дня побожно молитися на вервиці, почитати Її Непорочне Серце, перепрошувати Господа Бога за гріхи - свої і цілого світу та більше Його не ображати. Відновімо цього дня особливу посвяту Господеві через Її Непорочне Серце. Зі щирою любов’ю та побожністю роздумуймо 13-го числа про Її святе Успення (блаженну смерть).

Коли будемо призивати Її, а відтак - і Її Божественного Сина, серед таких думок, то через Неї Господь обдарує нас великими ласками та допоможе жити в більшій чистоті. Це - з волі Божої - прирекла Вона в одному з об’явлень сестрі Марії від Ісуса з Агреди.

Тоді і для нас 13-й день стане днем великих Господніх ласк та доброго приготування до щасливої смерти. У кожній парафії могла б організовуватися група почитателів Пречистої Діви з Фатіми та кожного 13-го числа практикувати спільні моління до Бога й інші набожества перед образами чи фігурами Ісуса та Марії або в церкві.

В католицьких родинах цей день потрібно вирізнити спільним проказуванням вервиці.

(Молитовник до Матері Божої Фатімської, СБССЙ)