Притча Гарненька Мавпа розізлилась на Вітер, який дратував її вже не вперше. Мавпі здавалось, що Вітер дуже дме. Після нього пісок летів в очі, осипались листочки, падали банани. Та й сама Мавпа ледве втримувалась, щоб не звалитись на землю, бо Вітер занадто колихав гілкою, на якій вона сиділа.

Насправді мавпи – дуже тямущі істоти. У них хороша пам’ять, вони вміють вправно уникати небезпек і дуже вдало знаходять засоби для захисту.

Тому інші члени мавпячої зграї на те, що робив Вітер, майже не звертали уваги. Але наша Мавпа була не така. Вона задумала помститись Вітрові. Думала довго і, нарешті, вирішила заплювати йому очі, щоб він не бачив, куди летить. Причому спланувала зробити це тоді, коли він саме наближатиметься до неї. Цілий день сиділа голодна. Споглядала на їжу і давилась слиною.

Нарешті, почула шелест, який сповіщав про наближення Вітру. Щойно він наблизився до неї – плюнула на нього всією слиною, яку зібрала в роті.

Результату не побачила, бо слина заляпала їй чоло, очі, ніс, рот і навіть шию та груди. І лише тоді Мавпа зрозуміла, що в житті проти Вітру далеко не плюнеш.

Хіба що на себе.

Деякі люди намагаються протистояти сильному, в той час коли було б доцільніше відступити чи змовчати. Або - ще краще: віддати це в руки Господні, бо Він краще вирішить. Вони вперті настільки, що наражаються на небезпеку, таким чином пускаючи себе на сміх. У такому разі треба обдумувати ситуацію, бо, можливо, інцидент не вартий таких жертв. І щоб не виглядати запльованою мавпою, потрібно пам’ятати народну приказку: «Не герой той, сину, що безглуздо згинув».

Аудіо слухайте тут: притча "Мавпа і вітер"

Для Християнського порталу КІРІОС Юлія Головчин "Притчі"