Як їсти на Великий піст, щоб не з’їсти планету?Святий Боже, Ти є Творцем Землі, повітря, води і всієї павутини життя. Допоможи мені бути хранителем Твоєї Землі: жити простіше, зменшити використання енергії, споживати їжу рослинного походження і берегти все, що Ти створив. Допоможи мені відіграти свою роль у спільноті, яка піклується про Землю, одне одного та територію Амазонії, яка є легенями нашої планети.

Святий Духу, поглиби моє усвідомлення того, що ми пов’язані, допоможи мені зрозуміти, що я лише одна ниточка у священній павутині створіння, плекай в мені розуміння, що все створіння живе, рухається та бере свій початок в Тобі, Господи безконечної любові. Амінь.

 

Великопосний іспит сумління щодо споживання їжі

Оскільки кліматична криза пов’язана з все більшим ризиком голоду, конфліктів та хвороб, то нескладно відчути себе приголомшеним. Проте ми знаємо, що наші найслабші сестри і брати залежать від нас і ми маємо достатньо сили, щоб зробити екологічний вибір. Молитовне усвідомлення може стати пробудженням до дій з любов’ю, яка розділяє біль.  

Щоденний іспит сумління допомагає нам все більше відкритись на запрошення любові. Така форма молитви, яку поширював св. Ігнатій Лойола у своїх традиційних «Духовних вправах», може підживити зв'язок з Богом, який глибоко закорінений у щоденному житті. В нашому випадку іспит сумління – це свідомий вибір їжі.

Ми не лише спостерігачі, але кожен з нас у цей момент є учасником еволюції створіння. Як всі створіння ми несемо в собі мудрість та цінність і повинні обирати чи ми будемо, і як будемо жити в гармонії цієї священної павутини створіння. Будьмо відкритими до джерела всього сущого – нашого Господа, присутнього в цілому Всесвіті, в нас і серед нас, Господа, Який запрошує нас співпрацювати з Христом, піклуючись про Землю, наш спільний Дім.

 

Іспит сумлінняЯк їсти на Великий піст, щоб не з’їсти планету?

Крок 1. Віддаю себе Господу Творцю, будучи вдячним за створіння і за те, як мене в особливий спосіб створив Господь.

Заплющіть ЧИ просто примружте очі, сконцентрувавши погляд перед собоюВипряміть спину. Заглибтеся в тишу, відчуйте своє дихання. Дихайте повільно і спокійно. Відчуйте кожен вдих і видих. Повторіть це кілька разів, щоб сповільнити серцебиття. Хай тіло заспокоїться, а подих сповільниться. Відчуйте тепло чи поколювання в горлі чи в грудях. Це поколювання може перейти також на руки, ноги чи ступні.

Крок 2. Дозволь мені бачити чітко – бачити красу створіння і чути волання Землі і крик бідних.

Крок 3. Дозволь мені зрозуміти, наскільки їжа, яку я споживаю, впливає на створіння, бідних і найменш захищених. Ось декілька питань, над якими необхідно замислитись:

  • Чи можливо обрати їжу рослинного походження чи їжу, з меншим «вуглецевим слідом»?
  • Звідки взялась ця їжа? Чи її привезли здалека чи зблизька?
  • Як вплинула ця їжа на фермерів чи робітників?
  • Чи цю їжу обробляли хімікатами?
  • Який вплив має саме пакування продуктів?

Крок 4. Прошу прощення за мої упадки і за благодать навернення, щоб більше перейматися питаннями екологічної справедливості і примирення.

Крок 5. Дякую за Божі ласки та молюсь за створіння (землю, воду, рослини, дерева та все живе), за найменш захищених, які мешкають поруч, в моїй країні та в цілому світі:

Слава Тобі, Господи, Джерело всіх ласк!

Хай священна павутина, яка єднає нас одне з одним і з Тобою, Господи,

і з усім створінням в коло життя, сповнене любові, запалить спільноти світлом і надією,

яка випромінює любов по всій Землі. Амінь.

Підготував: Ґонсалез (Конгрегація Ісуса)

Спільнота християнського життя


Християнський портал КІРІОС за матеріалами Інформаційної служби Бюро УГКЦ з питань екології