Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Ходімо вулицями правдиБог-Творець на горі Синай через пророка Мойсея дав нам Десять заповідей, які мають силу й донині. І саме в них міститься дороговказ нашого життя, в якому є всі вказівки, як жити так, щоб бути щасливими. У Восьмій заповіді Бог, звертаючись до кожної людини, закликає: "Не свідчи ложно на ближнього свого". Можемо цю заповідь сказати іншими словами: не обманюй, не бреши, говори правду, стережися неправдомовства тощо.

Якщо проаналізувати теперішні події в Україні і в цілому світі, то бачимо, що людське суспільство наскрізь просякнуте брехнею та обманом. Куди не підеш - чи не всюди стикаєшся з брехнею. Вона майже всюди, бо, брешучи, мовляв, набагато легше досягти різних поставлених цілей. "Почесне" місце у цьому сенсі належить всіма народами улюбленій політиці. Всі прекрасно бачать, як політики брешуть та маніпулюють людьми, бо так легше й простіше здобути владу.

Особливе місце у номінації "неправдомовність світу" наразі, вочевидь, здобула Росія. Правляча верхівка цієї нашої "доблесної" сусідки думає, що цією "перемогою" зашкодила Україні, але тим самим принесла шкоду, передусім, якраз російському суспільству, тому що обман погано впливає і на того, хто обманює, і на того, хто його слухає. І для них це -  "нормально". Слава Богу, що українці, як патріоти своєї держави та правдиві християни, не беруть участі у т. зв. "номінаціях" брехні. 

Безперечно, що прожити життя і не згрішити неправдою - майже неможливо. Але те, що для нас неможливо, можливо для Бога, Який є Правдою. Христос сказав: "Пізнайте правду, і правда визволить вас" (Йо. 8, 32). Нам потрібно поставити цю Правду у центр нашого життя і пізнавати Її. Полюбити та нести іншим: тим, які у темряві, тим, які живуть протилежністю правди - брехнею та кривдою. Тільки так зможемо вистояти до кінця у цих складних і тяжких обставинах, які нині охопили Україну. З Богом та правдою - до перемоги. І маємо усвідомити собі - раз і назавжди, що людина повинна бути правдива не тільки тому, щоб зберегти собі добре ім'я, а тому, що цього вимагає Сам Бог і Його правда. Бо Він звповів нам не говорити неправди й облуди.

І пам'ятаймо, що неважливо, коли нас осудять ближні, навіть тоді, коли ми стоїмо на боці правди, бо Правда завжди й неодмінно віднайде тих, що її заперечують чи спотворюють. І ця Правда, що зійшла з Небес на землю заради нашого прощення і спасіння, була жорстоко катована й прибита до хреста і померла; одначе на третій день силою Святого Духа воскресла і цим показала нам істинну дорогу до життя вічного - радісного й блаженного. Ми можемо обманути людей, але ніколи Бога. Ходімо уважно вулицями правди, щоб не спіткнутись об камінь брехні.

бр. Теодор Дутчак, ЧСВВ