Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Дім на скеліІнколи, читаючи цей уривок, ми уявляємо собі ці дві будівлі неправильно, трошки «по-нашому». Одна будівля бачиться на високій скелі: певно, діставатися її доведеться за допомогою спеціального альпіністського спорядження… А дім на піску співвідноситься з чимось таким… ну майже на пляжі. Про що ж насправді йшлося нашому Господу у цьому повчанні? 

Прагнеш високого духовного життя? - спускайся низько, докопуйся до основ

Нагадаю лише, що Ісус виховувався під пильним оком св.Йосифа, який за фахом був теслею. А щоб висловитися точніше – Йосиф був тектонос: тесля, майстер, будівельник. Тобто займався будівничою справою. Ісус, відповідно до звичаїв того часу, з дитячих років навчався цього самого ремесла, і тому добре розумівся на будівництві. Отож, говорячи про дім на скелі та дім на піску, Господь не наводить жодних фантастичних прикладів, а лише вказує на помилки, яких реально можна допуститися. Про що саме йдеться? Нам допоможе паралельний текст із Євангелія від св.Луки (6, 47-49):Кожний, хто приходить до Мене, слухає Мої слова й виконує їх, – покажу вам, на кого він схожий. Він схожий на чоловіка, що, будуючи дім, викопав глибоко й поклав підвалину на камінь. І як настала злива, води наперли на дім той, але не могли його захитати, бо він збудований був добре. Той же, хто слухає й не чинить, схожий на чоловіка, який збудував дім свій на землі, без підвалин. Води наперли на нього, й він відразу завалився, і руїна того дому була велика.

Аби покласти фундамент будинку на камінь, на скелю, потрібно глибоко копати. Той же, хто звів свій дім на піску, – кажучи переносно, базувався на тому, що поверхове. Не завдав собі праці, щоб сягнути глибини.

Від того, як глибоко сягає фундамент, залежить висота і міцність будівлі. Прагнеш високого духовного життя? – спускайся низько, докопуйся до основ. І в тому, і в тому тексті йдеться про людину, яка слухає Слово і виконує його. Ніщо інше як Слово Боже дозволяє мені спускатися до найглибших закамарків моєї душі, щоб там зустріти Господа і Його зробити фундаментом мого життя. Чому? Бо що більше роздумую над Божим Словом, то більше пізнаю власне безсилля – і те, що лише Бог спроможний мене змінити. На кого ж тоді ще покладатися?!

Джерело: credo-ua.org