Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Покірні вспадкують землю, і зарозкошують миром великим!»

Псалми, глава 37:11

Цей уривок зі псалмів Давидових починається так: «А ще трохи й не буде безбожного, і будеш дивитись на місце його і не буде його, а покірні вспадкують землю, і зарозкошують миром великим!» Що таке смирення, покірність? Пояснення в нашій денній молитві: «Нехай буде воля Твоя - як на небі, так і на землі».

Коли Ісус народився, він смиренно прийняв місію, яку на нього поклав Бог. Так само смиренно прийняли свою долю Йосиф та Марія. Спочатку ангел повідомив Марії про її непорочне зачаття. Нам сьогодні видається природнім, що Марія погодилася з Божою волею. Але, насправді, їй було непросто повідомити цю новину Йосифу. Та коли Марія вже була вагітна - нове випробування - дорога у Вифлиєм - і народження Ісуса не лише не вдома, а в маленькій стаєнці. Але така була воля Бога. Більше того, коли цар Ірод вирішив вбити всіх першонароджених хлопчиків, святій родині знову довелося вирушити в довгу дорогу, в цілком нову країну - Єгипет, щоб врятувати Ісуса. Чому, хтось запитав би, Бог не зробив так, щоб їхнє життя було легким і простим? Ми не знаємо відповіді. Але саме в цьому полягає смирення - ця дуже непроста чеснота, яку так важко виховати в собі.

Не розуміти, але приймати. Що б не траплялося на життєвому шляху. Коли нам страшно, сумно, тривожно - не варто піддаватися цим відчуттям, а просто молитися Богові. Щоб він допоміг нам пережити, осмислити, пройти все, що Він нам дає.

Ісус знав, що одного дня його розіпнуть на хресті. «Отче, коли ти хочеш, віддали від мене цю чашу, тільки хай не моя, а Твоя буде воля» - каже він в Гетсиманському саді. Наскільки сильним було Його смирення - щоб прийняти ці жахливі страждання, муки і смерть на хресті задля інших людей. Задля нас.

І сьогодні є багато тих, хто жертвують собою задля життів інших, хто бере свій хрест і несе його, сміливо керуючись волею Бога. Вони не запитують чому і не нарікають. І в їх самопожертві ми можемо побачити обличчя Христа, який, скорившись Божій волі, своїм тілом і кров‘ю, викупив спасіння для всього людства.

Настя Рудська для християнського порталу КІРІОС