Два зразки подружжя

Два зразки подружжя

 

Що таке любов? Як уберегти її від дріб’язкових суперечок, безпідставних ревнощів та розчарувань? Годі чекати універсальних рецептів, однак, міркування автора містять чимало цікавого для тих, хто без жодних сумнівів вважає себе дорослим і досвідченим.

 

Уривок тексту:
...Трапляється, що в людині вибухає еротичне почуття, яке виключає, не допускає до слова дві інші сфери. Людина цілковито задивлена в того, хто збуджує її еротично. Уявляє собі його як ідеального партнера, здатного забезпечити максимум чуттєвих задоволень — звідси й це прагнення якнайшвидше з'єднатися, оволодіти ним. Нічого більше ЇЇ не обходить, усе інше не має значення, не береться до уваги. Весь світ вирує перед очима, уява постачає карколомні кольорові образи, що цілковито захоплюють людину. Всі думки, всі дії сконцентровані на тому, щоб досягнути мети своєї жаги. Цілковите божевілля, або, ще точніше, навіженство. Бо навіженство — це завжди якась однобічність, якесь спотворення дійсності. Аж поки не здійсниться прагнення. І справді може так трапитись, що зв'язок із цим об'єктом жаги принесе вимріяні еротичні задоволення. Аж дійде до якогось насичення, вирівнювання, заспокоєння. Тоді з'являється шанс на об'єктивну оцінку свого партнера. І може виявитися, що з цією мрією жаги, шалу, розкоші просто не можна витримати, з ним не можна жити, бо безнадійно дурний або страшенно егоїстичний, що його поведінка у повсякденному житті неприйнятна, бо злить нас кожним словом, рухом, усім способом життя. Що, по суті, ніколи його не кохалося, бо не було кого кохати. Але все те, що було між вами — це зовсім не любов, а лише жага. І врешті-решт, як можна було бути таким ідіотом, щоб цього не бачити?.. Як можна було поєднатися з кимось настільки неможливим?..

 

Кількість розлучень зростає. Дуже часто як єдине пояснення цього явища подаються такі факти, як, наприклад, що шлюб відбувся зашвидко, рішення було надто поспішне, натиск з боку родини чи партнера, матеріяльні міркування, приховані поважні хвороби, які виявилися нестерпними для иншого. Звісно, буває й так. Але незалежно від того, скільки б ще можна було навести инших причин, існує одна, що має підставове значення для цієї справи, яку назагал опускають, бо, як правило, не зауважують.

Нею є гедонізм - СТАВКА НА ПРИЄМНІСТЬ. Спосіб підходу людини до цілого свого життя.У випадку подружжя це означає перш за все приємність статеву. Хоча не тільки.Що таке гедонізм? Це вияв себелюбства. Людина вважає сама себе найвищим добром, якому повинні підпорядковуватися всі і все. Статеві стосунки такий підхід лише загострює до краю.

Иншими словами: подружжя може тривати доти, доки є джерелом приємности. Звичайно, на початку подружнього життя нема місця на застереження такого типу: "Будемо разом доти, доки я буду тебе кохати". Тоді здається, що та приємність триватиме вічно, життя стане раєм. Але коли інтенсивність задоволення зменшується, майбутнє такого подружжя під знаком питання. Часом навіть невдовзі після шлюбу починається полювання за новими партнерами, які б забезпечили таке ж або навіть більше задоволення, ніж те, що давало подружжя на його початках...

Коли з'являється новий, більш привабливий партнер, то полишають попереднього і пов'язуються з ним. Для пояснення варто додати: цей привабливіший партнер привабливий передусім з огляду на статеві властивості. Але не тільки. Важливі тут також ознаки типу маєтка, грошей, хоча б - що, всупереч усталеній думці, є привабою як для жінок, так і для чоловіків - опікунське ставлення, турбота, вміння слухати, вміння говорити компліментами, турбота про здоров'я партнера, догоджання йому - словом, увесь той життєвий комфорт, якого більше чи менше прагне кожна людина. Не мають значення діти і їх трагедія, не має значення людина, з якою був пов'язаний, "важливий тільки я, бо я закохався". ...

 

о. Мечислав Малінський_ Перш ніж скажеш "кохаю"

 

 

Молитва християнського подружжя
Господи Боже наш! Піклуючись про спасіння людей, Ти завітав до Кани Галілейської і цим показав чистоту шлюбу. Сам і нині рабів Твоїх цих (імена), що Ти зволив з'єднати їх одне з одним, збережи в згоді та однодумності, чесним шлюб їх яви, ложе їх не оскверненим охорони, поможи їм провадити життя в непорочності і сподоби їх дожити до старості глибокої та з чистим серцем заповіді Твої сповняти. Бо Ти єси Бог наш, Бог милості і спасіння, і Тобі ми славу возсилаємо з Предвічним Твоїм Отцем і Всесвятим і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.