Як знайти дружину через 5 складних кроківВибачте за такий “шаблонний” заголовок! Я хочу змінити його, щоб сказати: “Як знайти вашу дружину через п'ять досяжних кроків”. Тому що це здійсненно, з Божої волі.

 Будь-якому самотньому католику, який думає, що в нього є причина, через яку йому неможливо знайти дружину, я скажу:

  Це Нік Вуйчич; в нього немає рук чи ніг, і він одружився кілька років назад. Так, в нього красуня-дружина. Але я тут не для того, щоб вас соромити; я збираюсь допомогти вам знайти вашу майбутню половинку!

 Перш, ніж ми почнемо, щоб запобігти будь-яким неузгодженням, зазначте, що ці поради 1) є лише рекомендаціями, 2) для чоловіків, які визнають своє покликання і зрозуміли, що ним є шлюб, і 3) розраховані на те, що ви молитесь, отримуєте святі таїнства, або ж докладаєте всіх зусиль, щоб відповідати Божій ласці і зростати в чеснотах. 

  1. Познайомтесь після богослужіння

 Я ходив на службу щоденно довгий час. Протягом близько чотирьох років я бачив на них кілька гарних, побожних молодих дівчат. Зазвичай вони не приходили так часто, як я — що слугувало навіть більшою причиною ходити постійно! - але все ж були: ця дівчина кожної суботи; та дівчина по понеділках. Завдяки тому, що вони ходили на щоденне богослужіння, я знав, що віра була для них важливою. Ось! Найбільш важливій передумові для моєї майбутньої дружини вони вже відповідали. Я зустрів трьох молодих дівчат, які ходили щодень: дві, з якими я познайомився після служби і одну — через спільного товариша (про це далі більше). Ви почули правильно. Після того, як я побачив  її на службі та адорації багато, багато разів, я набрався відваги, помолився, і коли вона збиралась іти додому, познайомився з нею.

 Чи нам не було ніяково спочатку? Так, звичайно. Ми відчули себе не в своїй тарілці, і якби я міг уникнути цього, то так би й зробив. Але нема нічого поганого в тому, щоб бути настільки прямим, особливо, якщо ваші кола спілкування не перетинаються для більш природнього знайомства. Після того, як ми трошки поговорили, я запитав, чи не захотіла б вона коли-небудь пообідати. Відповідь була “так”, і я взяв її номер. Наші стосунки нічим не закінчились. Але на це була Божа воля, й ми зрозуміли це швидко. От і добре!

 Парафія Святого Альберта

 Іноді я ходив на денну службу в іншій парафії, Святого Альберта. В ній я помітив дівчину, що часом там бувала. Я бачив її раз на місяць чи два, оскільки теж не ходив на їхні богослужіння кожного дня.

 Тому одного разу після служби я буквально почекав на вулиці, поки вона вийшла. Досить довго вона молилась в церкві чи щось читала, тому я посидів на лавці. Коли дівчина з'явилась на виході, я привітав її. Так, навпростець. І я не з типажів, що впевнені в собі, мов Том Круз.

 Знаєте, що вона сказала мені? “Я думала, коли Ви збираєтесь зі мною познайомитись!”

 Справді: вона чекала, коли я перший скажу “Привіт”. Чому? Бо ми, вочевидь, були двома єдиними молодими людьми, які ходили на цю службу кожні кілька тижнів. Я запитав її, чи вона не хотіла б піти взяти щось перекусити. Відповідь була ствердна, і ми пішли до місця, де продавалось буріто.

Я дізнався, що вона грала у футбол (додаткове очко, оскільки це мій улюблений спорт) і мала зі мною спільного друга завдяки йому. Поспілкувавшись по телефону декілька разів, я зрозумів, що духовно ми знаходились на різних площинах, коли одного разу вона сказала мені: “Так, я читала “Код да Вінчі” й він мене справді багато навчив про католицьку віру.” Що??? І тому подібні думки, які примушують тебе сказати “Гммм”. Ну добре, далі у нас не склалося, але суть в тому, що ви можете зустрітись з людьми таким чином і хто знає, можливо, нею буде ваша майбутня дружина.

  1. Пустіть чутки

 В давні часи і (досі) в таких місцях, як теперішня Індія, ваша родина і родичі допомагали вам знайти майбутню половинку. Такого більше нема в Америці. Нічого страшного. Я почав просити моїх друзів з церкви бути на сторожі для мене.

І через кілька місяців потому мила ірландська пара літнього віку, яких я знав завдяки щоденній службі та волонтерству в Товаристві Святого Вінсента де Поля, сказали мені, що знають юну леді, з якою хотіли б познайомити мене.

 Виявилося, що це була дівчина, яку я бачив більше року на щоденних богослужіннях. Ми ніколи не зустрічались з волі випадку, але вона була красунею. З тих, які відлякують більшість хлопців, які вважаються поза їхнім доступом.

 Ми одразу впізнали один одного, зустрівшись на побаченні. Я відвів її пообідати; ми спілкувались по телефону після цього деякий час, але нічого не просунулось. Вона і я не пасували один одному, говорячи інтелектуально. Так вже сталося, це розчаровує, але все ж було добре побачитись з такою чудовою дівчиною-католиком.

 Мораль тут така, що не слід соромитись питати своїх католицьких друзів, особливо одружені пари та старших, щоб були напоготові для вас. 

  1. Приєднайтесь до юнацької групи

 Так, в ній є люди, з якими ви ніколи в житті не захочете зустрічатись. Але там також є ті, які мають спільну з вами віру і які знають інших людей, з якими ви могли б познайомитись і також можливо, що ваша майбутня наречена буде одною з тих, які належать до цієї групи. Колективна діяльність в груповому оточенні є чудовим способом знайомства з людьми.

 Якщо такої групи не існує, створіть її! Або пошукайте в іншій місцевості.

 Додаючи до цієї теми, навіть якщо поруч немає юнацької групи, відвідайте події, на які можуть приходити молоді католики. Програма лекцій “Доступна теологія”, наприклад. Я ходив на них роками, й нічого не трапилось. Тоді одного дня я прийшов, і вгадайте що? Зіткнувся зі своїм старим другом по футболу зі старшої школи. А з ним була його сестра, віруюча та приваблива дівчина, якій я не приділяв жодної уваги, поки ми росли.

Я спитав, чи міг би провести її до машини, коли “Доступна теологія” закінчиться; вона послухалась, і я попросив у неї номер. Ми одразу ж полагодили і почали стосунки, які майже привели до шлюбу. Бог мав інші плани для нас обох, але через наші залицяння я вивчив теологію тіла та присвятив себе Святій Родині. Гоп! Бог творить добро з усіх речей.

  1. Спробуйте онлайн

Я вже чую котячий концерт: “Онлайн-побачення жахливі!/просто не спрацьовують/нерозумні/неприродні/для невдах і безнадійних людей/дорогі.

Дивіться, я провів майже п'ять років на двох сайтах для самотніх католиків перш, ніж зустрів Кеті. Я прислав сотні сотень повідомлень дівчатам впродовж них. Я сідав на літаки і літав через всю країні двічі, щоб зустрітися з кимось. Вгадайте далі? Врешті-решт одне з повідомлень, яке я надіслав, прийшло до Кеті. І третій літак, на який я сів, привів мене до неї. Тепер ми одружені й не могли би бути щасливішими.

Кеті і я не зустрілися б, якби обидва не спробували пошукати вдачі онлайн. Не трапився б мій переїзд до Подуквілля, Нью-Мексико.

Чи зустрінете Ви свою половинку онлайн? Шанси стоять проти цього. Але шанси також проти, що ви побачите її в церкві, чи барі, чи Барі-міцва, чи цирку, чи концерті, чи будь-де. Вся суть полягає в тому, щоб ви скористалися цією дорогою, щоб, можливо, перетнутись зі своєю майбутньою дружиною.

Може, Бог зведе вас разом завдяки цьому, так само, як Він інколи зводить різних людей через вечори побачень.

Я сказав би більше, але ми з Кеті пишемо книжку про це (дата публікації поки точно не відома; все це відкладається в довгий ящик), тому вам доведеться зачекати до того часу.

  1. Ваша черга

 Ну ось, це були ті речі, які я спробував як католик-одинак. Але я знаю, що їх є більше, всього того, що допоможе хлопцям (і дівчатам), які читають це просто зараз.

 Тому, будь ласка, додавайте власні способи, ідеї та можливості, щоб знайти ту особу, яку Бог обрав саме для вас.

 

Девін Роуз

 

Переклала для Християнського порталу КІРІОС Настя Рудська