3-го березня – День пам’яті абортованих дітейЗгідно Постанов Сорок шостої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, яка відбувалася 13-14 вересня 2009 року у Львів-Брюховичі, було затверджено «Програму протидії абортам в Україні». Серед заходів, передбачених програмою, є запровадження в нашій Церкві Дня пам’яті абортованих дітей. Цей день відзначається щороку у другу суботу Великого посту. Цього року цей день припадає на 3 березня.

 Звернення з нагоди Дня пам’яті абортованих дітей

У другу суботу Великого посту наша Церква через спільну молитву вшановує пам’ять абортованих дітей. Цей день має стати часом скорботи за втраченими ненародженими дітьми, а також часом прощення та примирення.

У сучасному соціальному контексті, який позначений драматичною боротьбою між “культурою життя” і “культурою смерті”, є необхідність розвивати глибокий критичний сенс, здатний розрізняти справжні цінності і справжні потреби. Те, що настійливо зараз необхідно, це загальна мобілізація свідомості і єдиного етичного зусилля, щоб активізувати велику компанію в підтримку життя. Всі разом, ми повинні будувати нову «культуру життя» (св. Іван Павло ІІ, Енцикліка «Євангелія життя», н. 95).

На сьогоднішній день цінність людського життя, що знаходиться у материнському лоні є непевним та навіть затемненим. Його вартість є в центрі багатьох дискусій, які однак не можуть знайти свого вирішення і до сьогоднішнього дня. Поряд із тим, що світова спільнота у більшості своїх конституцій схвалила право на життя яке є правом серед усіх прав, право на життя людського ембріона більшість людей свідомо не обговорюють чи більше того – цього права не визнають. Про це свідчать мільйони абортів кожного року по всьому світі, маніпуляції над людськими ембріонами, використання їх у експериментальних, наукових чи навіть косметичних цілях, а також, через знищення ураженою патологією ембріонів.

Загроза життя сьогодні переслідує людину на всіх етапах від зачаття до старості. Життя можуть перервати в лоні матері, в палаті новонароджених, у дитячому будинку, в пробірці — і все це зветься науковим прогресом. Імена цих злочинів проти життя: аборт, евтаназія, контрацепція, пренатальна діагностика, яка веде до євгенічного аборту, інфантицид, абортні препарати, типу французького RU-486. У зв’язку з фармацевтичним прогресом аборт вже не став навіть справою між жінкою і лікарем, а лише справою між жінкою та її аптечкою.

Церква завжди навчала та навчає і нагадує всім: Господь забороняє позбавляти життя ненароджену дитину! Цей гріх є тяжким гріхом вбивства людини, незалежно від того, що про це говорять державні закони та чисто земські міркування! На сторожі захисту людського життя стоїть п’ята Божа Заповідь «Не убий».

Тому у цей час Великого посту просімо у Господа Бога прощення за усіх невинно убитих ненароджених дітей та примирімося з абортованими дітьми. Хай Всемилостивий Господь змилосердиться над нами, нашими матерями і батьками, поколіннями, над нашим народом та нашою державою, і дарує вічний спокій біля Себе невинно убієнним ненародженим дітям.

 

Рекомендовані заходи душпастирям по відзначенню Дня пам’яті абортованих дітей (Друга Субота Великого Посту)

А. У другу суботу Великого Посту, або навіть краще в неділю, бо в той день в храмах буває більше людей на Божественній Літургії виголосити тематичну проповідь, яка буде присвячена «Захисту та цінності людського життя від моменту зачаття до природної смерті та необхідності перепрошення за дітей, втрачених через аборти»;

Б. Включити два прохання в сугубу єктенію у другу суботу( неділю) Великого посту:

Текст двох прохань:

“Ще молимось Господи за дітей, навмисно убитих у лоні матері, а також за тих, що стали жертвами людських діянь та експериментів, і загинули, неприйнявши Тайни Хрещення. Ти сам охрести їх Господи в морі щедрот Твоїх і не позбав їх Твого Божого світла та Царства Небесного.”

“Господи Боже, Спасіння слуг Твоїх, Ти не хочеш смерти грішника, але щоб він навернувся і жив. Сам і нині змилосердися над слугами Твоїми – матерями та батьками, з волі яких було допущено аборт, та всіма тими, хто причетний до гріха навмисного дітовбивства. Подай їм ласку покаяння, прощення та примири їх зі Святою Твоєю Церквою.”

В. Після Божественної Літургії спільно із вірними помолитися за дітей, втрачених через аборти та за припинення абортів:

Молитва за дітей, втрачених через аборти

Всемогутній Отче, почуй мою молитву за всіх дітей, втрачених  через аборти.  Будь милостивий і споглянь на них, не винних у жодному гріху, й обдаруй їх вічною радістю, щоб перебували вони в Твоїй святій любові. Допоможи мені, Господи, пам’ятати Твої слова святі: «Усе, що ви зробили одному з Моїх братів найменших — ви Мені зробили» (Мт. 25, 40). Тому жертвую свої молитви, працю, радощі й страждання за цих дітей.

О Страждальна Мати, Ти ніколи не відмовляєш у потребі, тож і я молю Тебе: огорни Своєю невимовною любов’ю цих дітей. Амінь.

Молитва за припинення абортів

Господи Боже, дякую Тобі за дар мого життя і за життя всіх моїх братів та сестер. Ти подолав смерть Воскресінням Твого Сина. Я готовий (-а) зробити все, що від мене залежить, щоб припинити аборти. Сьогодні обіцяю ніколи не мовчати, не бути пасивним (-ою), не забувати про ще не народжених. Я посвячуюся захищати життя, доки мої брати і сестри не будуть у безпеці, а наш народ знову стане народом, який шануватиме життя і гідність не тільки окремих груп, а всіх людей — незалежно від стану здоров’я і стадії розвитку. Амінь.

Г. У храмах, перед медичними установами, де роблять аборти, та навіть в помешканнях, у другу Суботу Великого Посту (3 березня) о 15:00 помолитися Вервицю за збереження життя. Дана година має об’єднати душпастирів та вірних усіх архі/єпархій УГКЦ у спільній молитві за дітей, втрачених через аборти та за припинення абортів.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на прес-службу Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.