Митрополит Володимир: «Проща до Архікатедрального собору – ще одна можливість сказати Богові “Дякую!”»Цього тижня, зокрема в четвер, відбудеться вже третя проща до Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового в м. Івано-Франківську на честь Блаженних Новомучеників Івано-Франківських (Станіславівських) Івана Слезюка, Симеона Лукача та Григорія Хомишина. Щорічно вона відбувається в день Ап. Андрія Первозванного – 13 грудня, саме коли у 2011 році Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав підвищив Івано-Франківську єпархію до рангу архієпархії.

Традиційно в цей день до головної святині Прикарпаття з’їжджаються сотні паломників. Святочні богослужіння очолює Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир ВійтишинЧим особлива ця проща для наших краян та в чому її важливість – у інтерв’ю з Митрополитом Володимиром.

- Владико, розкажіть звідки виник такий задум проводити ці щорічні прощі до Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового?

Перш за все, цією подією, ми згадуємо той день, коли в 2011 р. наш Блаженніший Патріарх Святослав, згідно рішення нашого Синоду, проголосив Івано-Франківську Митрополію. Цей день є історичним, а тому маємо його підтримувати.

З іншого боку ми маємо Блаженних Новомучеників, яких у 2001 р. проголосив вже нині св. Папа Іван Павло ІІ. Серед них є і наші – Станіславівські Новомученики: Владика Григорій Хомишин, Владика Іван Слезюк та Владика Симеон Лукач. Мощі блаженного Григорія й дотепер ще не віднайдені Церквою, але маємо в нашому Архікатедральному соборі мощі Блаженних Владик Івана та Симеона.

Тому цією прощею ми згадуємо наших Блаженних Новомучеників, які, наслідуючи св. свщмч. Йосафата, віддали своє життя за єдність зі Святим Апостольським Престолом, а також просимо їхнього заступництва та благословення. Проща до Архікатедрального собору – ще одна можливість сказати Богові “Дякую!” за нашу Церкву та просити благословення для нашої Батьківщини-України.

- Чим особлива ця проща?

Наш Архікатедральний собор є досить давній та надзвичайно красивий. Досить довгий вже час він служить катедрою як колись Станіславівській єпархії, так сьогодні Івано-Франківській Архієпархії. Тому, гадаю, кожен вірний нашої Митрополії може бодай раз на рік відвідати головну святиню нашого Прикарпаття, адже Архікатедральний собор – це собор кожного вірного.

Окрім того, на ці дні ми виставляємо мощі наших Блаженних Новомучеників для загального почитання, щоби в такий спосіб єднатися з ними та просити особливого заступництва для наших вірних.

Від недавна маємо також право, надане Апостольською Столицею, уділяти в цей час і повний відпуст, за умови дотримання стандартних вимог. Тому кожен в цей час може скористати з тих дарів, які Церква сьогодні пропонує, щоби в ще глибший спосіб зустріти ті Різдвяні свята, а разом з тим випросити багато ласк як для себе, так і для своїх ближніх.

- Що очікує на її учасників?

Впродовж більше тижня в Архікатедральному соборі проходили реколекції, щоби підготувати наших вірних до цієї події. Вони носили Різдвяну тематику, адже живемо в часі Різдвяного посту. Час посту – це час молитви, призадуми, час нашої духовної обнови.

Окрім того, в усі ці дні наші вірні мають можливість приступити до Святих Таїнств, зокрема Сповіді. Як ми вже говорили раніше, кожен має змогу приклонитися до мощей наших Станіславівських мучеників. А кульмінацією всіх цих подій стане Архієрейська Божественна Літургія.

- Це вже 7 річниця проголошення Івано-Франківської Митрополії. Розкажіть про основні здобутки та плани Вас, як її очільника та загалом нашої Архієпархії.

Бачите, тоді, в 2011 р., ми побачили, що вже десь виросли, виросли до того рівня, щоби з Єпархії стати Архієпархією і Митрополією. Свого часу ми вже навіть успішно здали такі «екзамени»: це і проведений Собор цілої нашої Церкви у 2015 р., а опісля одразу і Синод.

Ми працюємо одразу в декількох напрямках, стараючись дбати за наших вірних в різних сферах. Це і розвито освіти, а зокрема отримання статусу гімназії для Католицької школи св. Василія Великого, що по вул. Шевченка, 11; і отримання державної ліцензії для нашої Академії Івана Золотоустого; і реконструкції приміщення Духовної семінарії.

Наступним дуже важливим кроком стало відкриття Лікувально-Діагностичного Центру св. Луки. Зараз ми будуємо велике приміщення для повноцінної Клініки. Кожного року тут обстежують тисячі наших людей не лише з Прикарпаття, але й з різних куточків України.

Особливо тішить мене відновлення реколекційного центру в урочищі Підлюте. Вже два роки поспіль там відпочивають наші діти, діти з різних парафій Івано-Франківської Архієпархії. Їхнім вихованням займаються фахові аніматори, які навчаються протягом цілого року у відповідній школі.

Не менш важливим і зріст нашого міста, адже колись ми мали один – Івано-Франківський деканат, а сьогодні є три. Це пов’язане із будівництвом нових святинь та активнішій праці нашого духовенства.

Щодо планів, то хочемо й надалі здійснювати активне служіння в усіх можливих сферах для наших вірних. Метою Церкви є служіння, а тому працюємо над тим, щоби вповні виконувати це служіння там, де в цьому є гостра потреба. Це активно засвідчує й діяльність нашого БФ «Карітасу», яка протягом останніх років, завдяки активності його директора – о. Володимира Чорнія, вийшла на цілком новий рівень.

- Владико, живемо в непростий час. Вже скоро Новий рік і для багатьох це велика надія на краще. Що хочете побажати нашим краянам?

Найперше хочу побажати всім витривалості у доброму. Рік буде мабуть що непростим, але це не привід опускати руки. Якраз навпаки – це ще одна можливість гаряче просити в Господа потрібних нам ласк.

Найбільше бажаю нам усім миру: миру в серці, миру між собою та миру в нашій Батьківщині-Україні. Дуже хочу, щоби кожен з нас зробив той добрий вибір, а для цього просімо в Духа Святого просвічення та гідних кандидатур.

Наостанок хочу побажати економічного зросту, щоби всі ті наші вірні, які сьогодні змушені бути закордоном чимскоріш поверталися до своїх домівок та жили у своїх сім’ях.

Єдності нам усім, бо ж єдності найбільше боїться ворог. Живімо разом, будьмо разом, молімся разом!

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на ugcc.if.ua