Митрополит Епіфаній: Коли РФ не матиме духовної підтримки в Україні, війна припиниться (ВІДЕО)Кожен православний українець має розуміти, що ми повинні мати свою незалежну православну церкву без іноземних впливів.

Про це в інтерв'ю журналу "Країна"сказав предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній,- повідомляє Християнський портал КІРІОС  з посиланням на gazeta.ua.

- Коли керівний центр Церкви – у країні-агресорі, то його вплив відчутний, - сказав митрополит. - Церква має бути незалежною Церквою українського народу. Служити Богові і інтересам українського народу. Якщо наша церква стане потужною духовною основою для української держави, то Москва втратить вплив. Тоді Крим повернеться і на Донбасі припиниться війна, бо Путін не буде мати опори в Україні.

- Зараз ми бачимо, що церква – це останній духовний форпост країни-агресора, - каже предстоятель ПЦУ. - Коли агресор не матиме цієї підтримки в Україні, припиниться війна. Я в це вірю.

Москва очікує, що українці почнуть силою забирати святині – Києво-Печерську і Почаївську Лаври.

- Про українські лаври говорять уже протягом тривалого часу. Після того, як ми розпочали об'єднавчий процес, більшою мірою це є провокації. Хоча вони належать українському народові, але тимчасово перебувають у духовній окупації, - сказав митрополит. - Але ми жодним чином не будемо проявляти насилля. Все подальше служіння має базуватись на любові. Якщо будемо діяти, як наші опоненти, то не матимемо успіху. Маємо утвердитись як єдина церква України. Тоді ченці, які зараз перебувають у Києво-Печерській і Почаївській Лаврах, побачать, що Церква є канонічною, благодатною з точки зору вселенського православ'я. Їм не залишиться нічого, як просто перейти. Насилля і провокації вигідні тим, хто пише сценарії у Москві. Маємо бути мудрими і не піддаватися на них. З часом українські святині будуть належати українській церкві.

Константинопольський патріархат на синоді у Стамбулі 29 листопада підтвердив надання автокефалії Помісній православній церкві України. Вселенська церква почала писати статут нової української. В основу ліг затверджений текст томосу — документа, що підтверджує автокефалію. Його вручать предстоятелю незалежної Української православної церкви митрополиту Епіфанію 6 січня в Стамбулі.

 

Хорватія на море